На суботу, 19 травня, припадає свято Йов – це християнський святий, яке вважається найбільшим праведником, взірцем віри і терпіння. У нього було сім синів і три дочки; сім'я була багата, дружна і щаслива. Про це повідомляють ЗМІ.
Історія
Сатана, який позаздрив такому благополуччю, став переконувати Бога в тому, що Йов праведний тільки завдяки своєму земному щастю. Бог дозволив Сатані випробувати Йова. Диявол відібрав у праведника все, включаючи дітей, але Іов залишився вірним Богу.
Хоча горох починали сіяти ще на Егорія, саме Іова прозвали Горошником. У цей день говорили: "Приходь працювати на білі горохи". На Русі горох і боби були доступні всім — навіть біднякам. Не дарма існувала приказка "залишитися на бобах".
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Ціни рекордні, але буде дорожче: нерадісні прогнози для власників авто з ГБО
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Ще одна приказка, пов'язана з бобовими, свідчить про те, що їх розводять вже дуже давно: "Це було за часів царя Гороху". В цей день селяни вранці виходили на двір і спостерігали: якщо роса рясна, то вродять огірки.
Крім того, ця роса вважається дуже корисною для городніх рослин. Із цього приводу казали: "Іов роси розпустив".
Традиції та обряди
Із самого ранку дорослі і діти ходять босоніж по росі. Вважається, що вона володіє чудодійною силою у цей день. Малюкам дозволяється навіть лежати на траві. Так вони більше "увберуть" здоров'я і сили.
Цілителі збирають росу. Вони вимочують її рушником, вичавлюють у посуд і зберігають. Потім протягом року вдаються до цілющої вологи при виготовленні ліків для хворих.
Займаються посівними роботами. Роблять це після заходу сонця, щоб птахи не побачили і не поклювали насіння. Процес супроводжується замовляннями на рясний урожай, захист від нечистої сили і лихого ока. За народним повір'ям, усіма городніми роботами в цей день краще займатися жінкам – тоді врожаю буде більше.
Прикмети
День ясний і багато роси – до хорошого врожаю огірків.
Якщо кілька днів вранці була роса, а на Іова Горошника її немає – погода зміниться.
Вранці стоїть туман – опадів не буде.
Якщо вночі холодно – огірків вродить мало, а якщо тепло, то навпаки.
Якщо калина зацвіла – настав час кукурудзи, огірків, гарбуза й бобів.
Якщо на клені з'явилися сережки – можна садити буряки.
Дивіться сюжет про свята