Юрій Анатолійович Бойко – український політик, учасник президентських виборів 2019 року. Про біографію, компромат і особисте життя – читайте в матеріалі.

Біографія

Місце народження – Горлівка, Україна.

Дата народження – 09.10.1958 року.

Національність – українець.

Сім'я

Юрій Бойко одружений, його дружину звуть Віра Дмитрівна. У минулому вона займалася художньою гімнастикою, має звання майстра спорту. Сім'я виховує шістьох дітей.

Юрий Бойко

Освіта

Школу Бойко закінчив у рідному місті. Після відправився вчитися в МХТИ ім. Д. Менделєєва, де вивчився на хіміка-технолога. У 2001 році політик закінчив СНУ ім. В. Даля (філія в Україні) за фахом інженер-економіст.

Кар'єра і бізнес

У 1981 році Бойко влаштувався на хімічний завод в місті Рубіжне. Там він працював протягом 18 наступних років і пройшов шлях від майстра, до гендиректора.

У 1999 році покинув компанію і перейшов на посаду глави «Лисичанськнафтооргсинтез» (одне з найбільших підприємств, що займається нафтопереробкою). Через два роки очолив кременчуцьку «Укртатнафту». В кінці 2002 року його призначили главою держкомпанії Нафтогаз України.

Газова кар’єра. На новому місці роботи Бойко займався погашенням газових боргів. Та так успішно займався, що навіть удостоївся звання «Герой України».

2003 рік – отримав призначення на посаду заступника міністра енергетики. При цьому Бойко зміг залишитися і на посаді голови правління Нафтогазу.

Однак опозиційні політики звинуватили Юрія Анатолійовича в незаконних махінаціях. Нібито він мав зв'язок з організацією «РосУкрЕнерго», яка через рік після приходу до влади Бойко, стала монополістом на українському ринку газу.

Офіційними власниками компанії були вказані – російський «Газпром» (50% акцій) і два бізнесмена з України – Іван Фурсін (5%) і Дмитро Фірташ (45%).

Саме з Фірташем, на думку опозиціонерів, Бойко і мав тісні контакти. Пізніше підозри підтвердилися. Більш того, надалі чоловіки стали кумами. А під час розлучення Фірташ тимчасово переписав своє майно на Бойко, щоб не ділити з дружиною.

Компромат і чутки

У 2003 році Юля Тимошенко, яка перебувала на посту прем'єр-міністра, звинуватила Бойко в корупційній діяльності та домоглася його звільнення. У Міністерстві заявляли, що мають намір відкрити проти екс-глави Нафтогазу кримінальну справу, однак до цього так і не дійшло.

Після перемоги на президентських виборах Віктора Ющенка, новим прем'єром став Віктор Янукович, який влаштував Бойко на пост міністра енергетики.

У той час Бойко і Фірташ прокручували афери з регіональними газовими компаніями. Так, міністр Юрій Анатолійович доводив їх до банкрутства, а Фірташ викуповував за безцінь. Махінація розкрилася тільки в 2008 році. За найскромнішими підрахунками, втрати від діяльності Бойко і Фірташа склали 2 мільярди доларів.

Більш того, пред'явити щось Бойко ніхто так і не зміг, так як на той час він став народним депутатом і отримав недоторканність.

Після того, як Янукович переміг на виборах, Юрій Анатолійович повернувся в міністерство і зайняв пост віце-прем'єра енергетики.

Юрий Бойко

Об'єднавшись із заступником директора «Газу України» Оксаною Мас, Бойко створив штучну газову потреба в 7 областях країни. Після були організовані фіктивні аукціони, на яких продавали додатковий газ за спеціальною, заниженою вартістю. Як не дивно, виграли тендери 12 фірм, що належали Сергію Курченку. Після ж куплений газ продали за ринковою ціною далі.

Генпрокуратура не раз намагалася домогтися зняття депутатської недоторканності, однак справа так і не отримала продовження.

Наступною операцією з відмивання державних грошей стали так звані «вишки Бойка». Держкорпорація «Чорноморнафтогаз» купила комплекс обладнання для буріння свердловин за 400 мільйонів доларів. Фіктивні компанії з Британії і Латвії, які отримали право постачати обладнання, навмисно завищіли реальну ціну бурильних вишок в кілька разів. Як з'ясували пізніше журналісти, Україна переплатила 150 мільйонів.

Незаконними діями зацікавилися в Сполученому Королівстві і Латвії. Правоохоронці передали документи в Україну. Однак ГПУ, якою керував Віктор Пшонка, інформацією не так і не скористалися.

Крім того, пізніше стало відомо, що громадянин Латвії, який продав Україні вишку, був нагороджений орденом від Путіна, а також організував казино в Лондоні.

Інтерес до персони Бойко активізувався після Євромайдану. Однак Генпрокурорі так і не вдалося домогтися скасування недоторканності. У липні 2015 року МВС все-таки вдалося відкрити кримінальну справу по «вишці Бойка». Розмір викрадених бюджетних коштів склав 60 мільйонів доларів.

У грудні 2015 року Росія перекинула бурові установки ближче до окупованого Криму. Після київський суд виніс рішення про арешт вишок, однак Бойко проходив по справі всього лише в якості свідка.

Після євромайдан депутат Бойко не став залишати країну. Він також не став фігурантом списку санкцій, який Генеральна прокуратура в 2014 році підготувала для ЄС. Більш того, Юрій Анатолійович знову пішов на парламентські вибори і очолив «Опозиційний блок».

Юрий Бойко

Політик відкрито заявляє про позицію своєї партії – перемир'я з Россією. У 2016 році Бойко був помічений на економічному форумі в Санкт-Петербурзі, де висловлювався на тему нормалізації відносини між Україною і РФ.

Декларація

Згідно з документом про доходи та майно, Юрію Анатолійовичу належить невелика квартира (37 кв.м.) в місті Рубіжне, Луганська область. Там же політик володіє разом з дружиною, батьком і дітьми 80-метрової квартирою.

Юрій Бойко володіє декількома земельними ділянками: на 20 соток в Діброві і на 6 соток в Гнідині. За Києвом Бойко побудував будинок, журналісти прозвали резиденцію «філією російської народної казки».

На дружину політика зареєстровано набагато більше майна: квартира в Російській Федерації площею 220 квадратних метра, елітна житлоплоща в Києві (220 квадратних метра), будинок під Києвом, п'ять земельних ділянок.

Політик пересувається на Mercedes-Benz GL500, який був куплений в 2007 році майже за 700 тисяч гривень, а також на ВАЗ-2101 1978 року.

Відомо, що за 2017 рік Бойко отримав депутатську зарплату в розмірі 500 тисяч гривень.

Віра Бойко отримала значно більший заробіток – 8,6 мільйона гривень. З них 1,2 мільйона – робота за сумісництвом, 2,1 мільйон – відсотки по депозитах, 1,7 мільйона – дивіденти від «Столичної нерухомості».

В Банках Юрій Анатолійович зберігає 14 тисячі доларів. Його дружина – майже 11 мільйонів гривень, 920 тисяч доларів і 3,3 мільйона рублів.

Фотографії

Юрий Бойко

Юрий Бойко

Юрий Бойко

Відео

Посилання

Офіційний сайт Юрія Бойка

Сторінка політика в Фейсбуці