Олена Пруднікова вважає, що правоохоронні органи мають зайнятися ситуацією з вакцинами. Пише УНН.

Завезені в Україну вакцини від поліомієліту є небезпечними для дітей, адже була порушена температура їх зберігання. Про це у коментарі розповіла член Громадської ради при Міністерстві охорони здоров'я. За її словами, у порушення інструкції, вакцини були розморожені, однак заступник голови МОЗу розпорядився заморозити їх знову.

"За нашими даними, в інструкції виробника було вказано не розморожувати ці вакцини. Однак, їх доставили до України вже розмороженими. Заступник міністра Ігор Перегінець підписав візу, щоб їх повторно заморозити. І як вони себе поведуть, після застосування — не відомо. Не можна відступати від інструкції виробника — це кримінал", — пояснила Пруднікова.

Читайте також: МОЗ проведе вакцинацію від поліомієліту у три раунди

Також, член громадської ради при МОЗі наголосила, що правоохоронні органи повинні надати належну оцінку діям Перегінця.

Популярні новини зараз

Катя Осадча одним питанням змусила Анастасію Приходько замовкнути: "Хочете ще діток?"

Оля Полякова зізналася, навіщо зайняла місце Тіни Кароль на "Голос країни": "Хочу додати..."

Українським школярам пояснили, коли почнуться зимові канікули – з класу за новорічний стіл

"Кадетство" - серіал, який всі дивилися після школи: як виглядають актори через 15 років

Показати ще

"Правоохоронні органи повинні провести розслідування щодо дій Перегінця. Якщо завтра ці вакцини підуть на регіони і дітям почнуть їх робити — є вірогідність різних побічних дій. Є вірогідність зараження на поліомієліт цих дітей. Ми не знаємо, як себе поведе ця вакцина", — наголосила вона.

Крім того, Пруднікова додала, що не вірить у слова Міністра охорони здоров'я Олександра Квіташвілі про безпечність цих розморожених і знов заморожених вакцин від поліомієліту і вважає, що міністр повинен оприлюднити документи на які він посилається, говорячи про безпеку їх використання.

"Я вважаю, що вони повинні були оприлюднити документи, на які вони посилаються, що можна заморожувати і розморожувати вакцини декілька разів. Якщо вони є, чому б їх не опублікувати у ЗМІ і не заспокоїти людей. Нехай всі побачать, що нічого страшного нема. Наскільки я знаю, ми не можемо відступати від інструкції виробника. Там є певний температурний ланцюжок. Різні вакцини — різні умови транспортування, зберігання й реалізації. Від інструкції не можна відступати. Ну, візьміть і оприлюдніть документи, якщо вони є. А у нас таке враження, що їх нема", — додала Пруднікова.