Мінфін підвищить акцизи на алкоголь. Це передбачає податкова реформа. Про неї йдеться на сайті Мінфіну.

Ставки акцизу на лікеро-горілчані вироби пропонують збільшити вдвічі - з 70,53 грн за літр 100% спирту до 141,06 грн. Акциз на пиво Мінфін також пропонує підвищити вдвічі - з 1,24 грн до 2,48 грн за літр.

"Збільшенням акцизів хочуть наповнити держбюджет. Також його збільшили через те, що акциз прив'язаний до чітких ставок, із яких вираховують мінімальну зарплату, прожитковий мінімум. З наступного року їх індексують. Відповідно зросте і акциз", - пояснює "Знай" Марія Колесник із консалтингової компанії "ААА".

Читайте також Сорос розпродає своє майно і скуповує золото - експерт

Вона вважає, що через підвищення акцизу на алкоголь варто очікувати збільшення ціни на спирні напої. Вартість зростатиме по різному, залежно від вмісту спирту алкоголю, типу напою та і його встановленої ціни.

Популярні новини зараз

Зірка "МастерШеф" Ольга Мартиновська похвалилася сімейним щастям в обіймах доньки і Ектора Хіменеса-Браво: "Вже подружжя"

Відкинутий Златою Огнєвіч Максим Тарапата знайшов розраду в обіймах кучерявої красуні :"Я балдію"

Ані Лорак прибралася у пір'я як Філіп Кіркоров дорогою в Україну, але Ігор Кондратюк нагадав її місце: "Хв*йда-тур"

"Ганьба, нагадує ковбасу": нестаріюча Хайді Клум без трусів засвітила свою "хвіртку"

Показати ще

"Зазвичай через такі подорожчання бюджет країни суттєво наповнити не вдається, а ось потруїти багатьох людей — так. Після того, як вартість алкоголю зростає, люди переходять на дешевші замінники — неякісні підробки, які реалізовують у кіосках і малих магазинах, а також — на самогон. Відповідно ні держава не отримує податків, ні люди — якісного продукту", - пояснює фахівець.

Нагадаємо, востаннє вартість алкоголю піднімали у вересні на 25%. Мінімальну вартість пляшки горілки встановили на рівні 50 грн.