Практично одночасно з публікацією повідомлення про те, що на Керченській переправі помітили машину з «Нашою Рябою», яка, в обхід усіх санкцій державного і навіть міжнародного рівня, поспішала доставити свою продукцію в окупований Крим, вітчизняні ЗМІ опублікували ще одну «радісну» новину від «Миронівського хлібопродукту».

У повідомленні йшлося про те, що його власник - український мільярдер Юрій Косюк, прибуткове підприємство якого отримує найбільші дотації з держбюджету серед всіх підприємств аграрного сектора, збирається придбати польську компанію «Exdrob».

Фура з логотипом «Нашої Рябий» на шляху до окупованого Крим

За задумом українського олігарха, внаслідок цієї угоди, «Миронівський хлібопродукт» зможе вийти на один з найбільш впливових європейських продовольчих ринків, зміцнивши свої позиції в ЄС. До речі, це не перше офіційне «закордонне» придбання Косюка.

Популярні новини зараз

Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять

Масштабне березневе підвищення пенсій: 2300 отримають не всі

Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень

Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця

Показати ще

У 2016 році МХП успішно запустив завод з переробки м'яса птиці в Голландії. Вартість цього проекту склала 3,5 мільйона доларів. Крім того, вже в поточному році компанія заснувала м'ясопереробний завод в Словаччині, вартістю ще в 3 мільйони одиниць американської валюти.

«Шеф, два лічильники»

Одним словом, бізнес у Косюка йде повним ходом. І не в останню чергу, завдяки жителям України, які примудряються двічі платити за його продукцію. Перш за все, за рахунок того, що вони вирішили обрати курку в якості основного споживаного м'яса. Ну, як вирішили, за умови, що ціни на інші види м'ясної продукції зростають, як на доларі, у них, власне, і вибору не залишалося.

Лише від початку поточного 2017 року, вартість яловичини збільшилася на 31%, а, наприклад, сакральна для українців свинина подорожчала аж на 44%. При цьому, від самого початку не така дорога, в тому числі і в плані виробництва, курятина виросла чомусь на 34% (мабуть, «не нашим, не вашим»).

Ось тільки це трохи дивно. Адже, якщо, наприклад, у випадку зі свининою, поголів'я «носіїв» якої скоротилося на 20%, зокрема через спалахи африканської чуми свиней, або з приводу тієї ж рогатої худоби, ряди якої рідшають в зв'язку з затратністью виробництва, питань про підвищення вартості продукції виникає менше, курей в цьому році «народилося» навпаки - куди більше, отже, звідки узятися такому рішучому зростанню ціни - загадка не з простих.

Її, до речі, належить розгадати нашим доблесним антимонопольним комітетникам. Терміну у них - до початку жовтня (буквально тиждень).

Більш витончено виглядає друге «джерело оплати» косюковскіх курей, а, заодно, і успіху підприємства вітчизняного мільярдера, яке, по суті, також «витікає» з кишень простих українських платників податків. Ім'я йому - дотації. Так-так, ті самі сільськогосподарські дотації, які прийшли на зміну «спецрежиму з ПДВ», який довелося скасувати через надокучливих західних партнерів, які все ніяк не могли зрозуміти, чому в Україні існують «податкові улюбленці» та всі інші.

Так ось, лише за перше півріччя 2017 року, підприємство «Миронівський хлібопродукт» олігарха Косюка, отримало 809 мільйонів гривень у вигляді державної «допомоги». Це, на секундочку, 42% всіх дотацій для аграрних підприємств.

Так що не дивно, що в першому півріччі 2017 року холдингова компанія бізнес-групи Юрія Косюка (MHP S.E.), зареєстрована в Люксембурзі, відзвітувала про збільшення прибутку майже вдвічі - з 111 мільйонів доларів до 210 мільйонів їх же.

До речі, навіть якщо дуже сильно округлити суму отриманих від держави грошових активів і конвертувати ці кошти в долари, їх (а це приблизно 31 мільйон доларів США) вистачило б, щоб Косюк зміг купити ще 8-9 заводів в Європі.

Становище: вимагає грошей

Можливо, він так і вчинить. Ну, або просто купить собі ще з десяток рідкісних автомобілів або будинок, наприклад, на місці розкопок Десятинної церкви побудує. Як до одного, так і до іншого йому не звикати. Адже, в його гаражі вже і так стоять Mercedes W222 майже за 300 тисяч доларів, Porsche Panamera Moby Dick вартістю 600 тисяч, ну і так - кілька рідкісних Lamborghini.

А якщо будуть пробки, дотаційний олігарх зможе облетіти їх на особистому вертольоті Bell-430 за 6 мільйонів доларів. Ну, а як же ще дістатися до особистого Версаля під Києвом, заради будівництва якого довелося зруйнувати північну частину історичної пам'ятки - Хотівського городища.

І дійсно, а що ж ще робити, якщо за версією Forbes, твій статок сягає складає 1.1 мільярда доларів. Не в хрущівці жити ж, як більшість із споживачів твоєї продукції, яким держава не тільки жодної дотацій не надасть, а, скоріше, навіть навпаки - відбере субсидії, девальвує національну валюту (ту, в якій рахують їх зарплату) і обов'язково придумає, як пояснити чергове підняття вартості енергоресурсів і продуктів харчування.

Одним словом, прірва між мільярдером Косюком і звичайними українцями, які його годують, обов'язково продовжить збільшуватися.