Біографія

Едуард Гурвиц: джерело: YouTube

Едуард Гурвіц народився 30 січня 1948 року в Могилів-Подільському.

Знак Зодіаку: Водолій

Народився в рік Земляного Щура

Національність: єврей

Віросповідання: іудей

Розмовляє російською, українською, англійською

Чому Гурвіц вважається найскандальнішим політиком Одеси і чи правда, що він знову бере участь в місцевих виборах? - Відповіді, ви знайдете в нашому матеріалі.

Сім'я

Едуард Гурвиц: джерело: YouTube

Гурвіц - представник єврейської громади. Мати - Марія Наумівна Берштейн, батько - Йосип Ілліч Гурвіц - економіст за освітою, який в 30-і роки емігрував до УРСР з тодішньої Румунії, а після був засланий у сталінські табори. У 50-ті роки Йосип Гурвіц помер від отриманих в ув'язненні захворювань, що зробило його сина яскравим антикомуністом.

Гурвіц - одружений. Має чотирьох дітей і трьох онуків.

Освіта

Едуард Гурвиц: джерело: YouTube

Леонід Гурвіц в 1971 році закінчив Ленінградський Інженерно-будівельний інститут. Має диплом інженера шляхів сполучень.

Кар'єра і бізнес

Едуард Гурвиц: джерело: YouTube

Згідно з офіційною біографією, Гурвіц почав працювати в 1966 році. Першу роботу майбутній політик отримав на одеській будівництві, де він був різноробочим і вантажником.

У період з 1971 по 1972 Едуард Йосипович служив в радянській армії.

З 1972 по 1977 року Гурвіц працював в якості інженера в місті Бєльці (Молдова). Пізніше переїжджає до Одеси, де до 1987 році працює виконробом і пізніше отримує посаду начальника об'єднаного ділянки.

У 1987 році Гурвіц починає кар'єру підприємця і засновує кооператив Екополіс.

У 1990 році Едуард Леонідович стає політиком і обирається на посаду глави Жовтневого райради рідної Одеси.

У 1994 році Гурвіц обирається до складу другого скликання Верховної Ради України. Тоді ж виграє мерські вибори в Одесі. У 1998 році переобирається на пост міського голови рідного міста. Однак тоді виник скандал, однак допущений до перевиборів і балотується до Верховної Ради, в результаті отримавши мандат народного депутата.

У 2002 році Едуард Йосипович Гурвіц знову балотується на пост мера Одеси, але займає за підсумками виборів лише друге місце. У тому ж році отримує місце в передвиборчому списку партії Віктора Ющенка Наша Україна і втретє стає народним депутатом.

У 2006 році Гурвіц знову балотується на пост мера Одеси і виграє гонку. Бере участь Гурвіц в чергових виборах 2010 року, проте програє гонку Анатолію Костусєву, проте не визнає своєї поразки. Проте, Едуард Йосипович стає депутатом Одеської міської ради, вважаючи за краще ігнорувати засідання законодавчих зборів.

У 2012 році Гуровіц в черговий раз стає народним депутатом України, але в цей раз від партії Удар. У 2015 році політик знову бере участь в мерських виборах в Одесі, але за підсумками займає всього лише третє місце.

У 2020 році Гуровіц знову заявив про висунення в мери Одеси, ставши найбільш літнім і найдосвідченішим кандидатом на виборах в місті.

За довгі роки кар'єри в бізнесі Гуровіц був удостоєний безлічі нагород. Зокрема, Ордена За заслуги третього ступеня і Ордена Святого благовірного князя Данила Московського.

Компромат і чутки

Леонід Гуровіц по-праву вважається найскандальнішим політиком Одеси. Його багаторічне суперництво з Костусєвим вважається одним із найзапекліших протистоянь в історії української політики.

Перший великий скандал за участю Гуровіц датується 1994 роком. Тоді його звинуватили, що він сфальсифікував результати виборів в рідному Жовтневому районі і вкрав перемогу у суперника, який безуспішно намагався відновити справедливість в судах.

Гуровіц відкрито підтримував чеченську громаду, особливо в період Першої Чеченської війни. Мер дав дозвіл на проведення в Одесі з'їзду так званого конгресу вайнахів, яких в Росії вважають екстрімісткіми. Однак таким чином політик домігся звільнення українських бранців в Чечні, охопленої війною.

У 1997 році Гуровіц побував на інавгурації президента Чечні Аслана Масхадова. Сам політик заявляв, що поїхав на зустріч до обвинуваченого в тероризмі лідера заради того, щоб позбавити місто від чеченських бандитів. Також Гуровіц приймав в Україні віце-президента республіки Ічкерія, яку в РФ вважають незаконною.

Черговий грандіозний скандал навколо Гурвіца виник в 1998 році, коли його звинуватили в масштабних фальсифікаціях на виборах в Одесі. Тоді в скандал особисто втрутився президент Кучма, через що підсумки виборів в місті були визнані незаконними. Були призначені перевибори, до яких Гурвіц не був допущений.

У 2002 році Гурвіц знову брав участь у виборах, зайнявши друге місце, після чого не визнав їх підсумки і почав кампанію в судах, яка закінчилася для нього безуспішно.

Після перемоги Помаранчевої революції і обрання президентом Віктора Ющенка, один із судів Одеси визнав підсумки виборів 2002 року сфабрикованими, а одна із суддів заочно присудила Гурвіцу перемогу.

У 2009 році Одеса була позбавлена ​​чиновниками Федерації футболу України участі в конкурсі міст, які повинні були приймати Чемпіонат Європи з футболу 2012 року. У цьому Гурвіц звинуватив корумпованих членів, як і самої Федерації, так і уряду. Ті, в свою чергу, назвали місцевих управлінців - неефективними, а їх стратегію перетворення міста для проведення матчів Чемпіонату - провальною.

Новий скандал чекав Гурвіца вже в 2010 році, коли він зайняв третє місце на виборах мера, не визнав їх результату і відмовився брати участь у роботі місцевої ради, будучи депутатом.

Нові скандали в біографії Гурвіц очікувано виникли у 2020 році. Одеський тервиборчком прийняв рішення про відмову в реєстрації списків кандидатів в депутати міськради Блоку Едуарда Гурвіца, пославшись на недотримання гендерних квот. Сам Едуард Йосипович обурився даним рішенням і пообіцяв судитися з відомством.

Окремі ЗМІ відкрито називають Гурвіца кривавим політиком і справжнім руйнівачем Одеси. Журналісти звинувачують політика у співпраці з бандитами, фінансовими шахраями і аферистами. Крім того, є дані, що Гурвіц має друге громадянство Ізраїлю, що заборонено українським законодавством.

Його звинувачували в заступництві незаконного будівництва та перепланування в Одесі, організації рейдерських захоплень і формуванні власних торгових мереж, які користувалися монопольними правами. Також є дані припускати, що Гурвіц тісно взаємодіяв з місцевими ОПГ для встановлення контролю над Одеським портом і іншими важливими об'єктами інфраструктури.

Автори деяких матеріалів називають Едуарда Йосиповича партнером чеченської мафії і головним винуватцем виникнення многоміллірдних боргів Одеси, яку під його керівництвом нібито роками розкрадали чиновники і бандити. Також його звинувачують у погрозах і навіть фізичних розправах над конкурентами та корупційних зв'язках з вищим керівництвом країни.

Фотографії

Едуард Гурвиц: джерело: YouTube

Едуард Гурвиц: джерело: YouTube

Едуард Гурвиц: джерело: YouTube

Відео

Посилання

Сторінка політика в соціальній мережі Фейсбук.

Офіційний сайт екс-мера Одеси.