Біографія

Ольга Саладуха: джерело: Facebook

Ольга Саладуха народилася 4 червня 1983 року в Донецьку.

Знак зодіаку: Близнюки

Народилася в рік Свині

Національність: українка

Віросповідання: православна

Розмовляє російською, українською, англійською

Чи правда, що Саладуха приймала подарунки від скандальних донецьких політиків і чому вона не може суміщати кар'єру в спорті і політиці? - Відповіді - тільки в нашому матеріалі.

Сім'я

Ольга Саладуха: джерело: Facebook

Саладуха - щаслива в особистому житті. Ольга довгий час перебуває у шлюбі. Чоловік - відомий спортсмен - Денис Костюк. Відомий як багаторазовий призер України з велоспорту. Денис також брав участь в Олімпіаді. Саладуха і Костюк виховують спільну доньку Діану.

Освіта

Ольга Саладуха: джерело: Facebook

Ольга Валеріївна - професійна спортсменка і тренер. Є випускницею Донецького державного інституту здоров'я, спорту і фізичного виховання.

Кар'єра і бізнес

Ольга Саладуха: джерело: Facebook

Спортом Саладуха почала займатися з дитинства, також як і інші українські і світові чемпіони. Активно розвивати кар'єру Ольга Валеріївна почала у віці 13 років, після того як стала тренуватися у знаменитого майстра Анатолія Бойка.

Ольга відома в якості однієї з найвідоміших вихованок донецької спеціалізованої дитячо-юнацько школи олімпійского резерву №1.

Саладуха є однією з найбільш успішних представниць Школи вищої спортивної майстерності та спортивного клубу знаменитого українського чемпіона Сергія Бубки. Також є учасницею спортивного товариства Динамо, Колос.

Перший успіх в спорті очікує Саладуху в 2010 році. Тоді вона отримує золоту медаль у стрибках на чемпіонаті Європи в 2010 році, що проходив в Барселоні, вигравши змагання з досягненням 14,81 метрів. Наступного року донечанка виграє чемпіонат світу в Тегу з результатом в 14,94 метрів.

У 2012 році про Салудуху дізнається весь світ. Вона займає третє місце на Олімпіаді в категорії потрійний стрибок.

Уже в 2013 році Ольга успішно виступає в Шанхаї в рамках Діамантової ліги з легкої атлетики, отримавши срібну медаль.

Успішно виступила Саладуха і на Чемпіонаті світу в тому ж році, який проходив в Москві. Отримує бронзову медаль в категорії потрійний стрибок.

Чергове досягнення чекало Ольгу в 2014 році. Тоді вона отримала срібну медаль на Чемпіонаті світу в приміщенні в категорії потрійний стрибок.

Особистий рекорд Саладуха в стрибку - 6.37 метрів, в потрійному стрибку - 14,99 метрів.

Припинивши виступи на міжнародних змаганнях, Саладуха продовжила роботу в якості інструктора Державної прикордонної служби України.

Черговий успіх чекав Ольгу Валеріївну в 2019 році. Тоді вона отримує прохідне місце у виборчому списку партії Слуга народу на позачергових парламентських виборах. Стає народним депутатом України. Є членом Комітету Верховної Ради з питань молоді та спорту. Глава підкомітету з питань спорту вищих досягнень та спортивної діяльності.

Ольга Саладуха - одна з найбільш успішних і титулованих українських спортсменок. За досягнення в кар'єрі удостоєна Ордена княгині Ольги I-III ступенів, Медалі За працю і премії Кабінету міністрів України.

Декларація спортсменки і політика доступна в мережі. Згідно з офіційними даними, вона має квартиру в окупованому Донецьку в і анексованому Криму - в Алупці. Також Ольга має право власності на квартиру в Миколаєві. Також у політика є авто, а її офіційний річний заробіток не перевищує суму в розмірі 400 тисяч гривень. Саладуха декларувала заощадження в розмірі 20 тисяч доларів і 35 тисяч євро.

Компромат і чутки

Ольга Саладуха: джерело: Facebook

Політик і спортсменка - не скандальна персона, проте вона все ж фігурує в декількох сумнівних заголовках. Зокрема, в 2019 році вона була розкритикована багатьма колегами-спортсменами та вболівальниками за рішення йти в політику.

Особливо спірною тема, пов'язана з політичною діяльністю Саладухи, стала, після того, як їй було відмовлено у фінансуванні спортивної діяльності, так як члени Національної збірної, які мають другу роботу не мають право на державне фінансування і оплату витрат на участь в змаганнях з боку держави.

Багато повідомлень в ЗМІ пов'язані з її походженням. Саладуха - корінна донечанка, яка приймала допомогу та подарунки від тодішньої місцевої влади, включаючи квартиру від тодішнього мера Донецька Олександра Лук'яненка, який був замішаний в скандалах, пов'язаних з сім'єю Януковича і можливою підтримкою сепаратистів на Сході.

На даний момент політик і депутат проживає разом з сім'єю в Києві, де знімає квартиру.

Фотографії

Ольга Саладуха: джерело: Facebook

Ольга Саладуха: джерело: Facebook

Ольга Саладуха: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку політика в соціальній мережі Фейсбук.