Біографія

Андрій Жупанін: джерело: YouTube

Андрій Вікторович Жупанин народився 19 липня 1989 року в Винограді, що знаходиться в Закарпатській області.

Знак зодіаку Рак

Народився в рік Змії

Національність: українець

Розмовляє російською, українською, англійською

Віросповідання: православний

Чому Жупаніна звинувачують в роботі на РФ? Чи правда, що він працює на скандального політика Андрія Геруса і які види нардеп має на зелену енергетику? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Андрій Жупанін: джерело: YouTube

Про особисте життя Жупаніна відомо мало. Згідно з офіційною інформацією, він перебуває в цивільному шлюбі з Ярославою Віталіївною Власовою.

Освіта

Андрій Жупанін: джерело: YouTube

Андрій Жупанин є випускником юридичного факультету Ужгородського національного університету та Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Крім того, пройшов навчання в Лейденському університеті в Нідерландах. Має кваліфікацію магістра права.

Кар'єра і бізнес

Андрій Жупанін: джерело: YouTube

Про трудовий шлях Жупаніна відомо не так вже й багато. Згідно з офіційними даними, протягом довгого часу він працював в провідних юридичних і консалтингових компаніях України.

В офіційній біографії політика зазначено, що протягом довгого терміну Андрій Вікторович обіймав посаду старшого юриста в компанії Ді Ел Ей Пайпер Україна.

Стрімкий кар'єрний підйом відбувся в кар'єрі Жупаніна в 2019 році. Він отримує місце в передвиборчому списку партії Слуга народу. Був №110 в партійному списку. Виграє гонку і стає народним депутатом України.

У Верховній Раді України займає пост члена комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг. Також є головою підкомітету з питань газової, газотранспортної галузі та газопостачання.

Жупанин також є членом Виконавчого комітету Національної парламентської групи в Міжпарламентському Союзі. Андрій Вікторович також є співголовою групи з міжпарламентських зв'язків з Нідерландами і Казахстаном.

У мережі доступна декларація нардепа. Він має приватний будинок в Закарпатській області, а також дві квартири - на малій батьківщині і в столиці. На Жупаніна оформлено два автомобіля та корпоративні права на кілька фірм. В якості старшого юриста однієї з приватний компаній, Андрій Вікторович заробляв більше 1 мільйона 200 тисяч гривень на місяць. В парламенті він заробив трохи більше 200 тисяч гривень. Має нардеп і побічний дохід, який оцінюється приблизно в 300 тисяч гривень на рік. Вражають валютні активи політика, які наближаються приблизно до півмільйона доларів.

Компромат і чутки

Андрій Жупанін: джерело: YouTube

Андрій Жупанин - молодий політик. Однак за свою недовгу політичну кар'єру він встиг стати героєм кількох скандалів.

Зокрема, нардепа звинувачують в лобіюванні експорту російської електроенергії в Україну. Влітку 2020 року Жупанин подав на розгляд депутатів альтернативний законопроект про внесення змін до закону Про ринок електроенергії. При вивченні документа стало відомо, що нардеп лобіює інтереси російських експортерів енергоресурсів, а запропоновані ним рішення ставлять в уразливе становище вітчизняних виробників.

Деякі нардепи активно засуджували законодавчі ініціативи Жупаніна і звинувачували його в зраді національних інтересів і пособництві окупантам. Окремі політики відзначали, що даний законопроект суперечить положенням угоди про Європейський економічний простір.

Раніше нардепа вже звинувачували в роботі на ворогів України, так як в 2019 році він лобіював так звані правки Геруса - який нібито діяв працював на збагачення українського олігарха Ігоря Коломойського. Так, після прийняття скандального законопроекту в Україну почала постачатися і російська енергія, перекуплена компанією Юнайтед Енерджі, яку нібито контролює Коломойський.

Влітку 2020 року Жупанин і Герус потрапили в гучний скандал, коли в об'єктиви камер фотографів потрапила їхня спільна листування. У залі Верховної Ради Андрій Вікторович обговорювали не зовсім законні ініціативи із запрошенням приватних інвесторів в українську зелену енергетику.

У своєму діалогу політики обговорювали колег: Давида Арахамія, Максима Єфімова Інна Совсун, використовували мат скаржилися на недотримання тими раніше досягнутих прихованих домовленостей, які можуть мати корупційний характер.

Жупанін також відкрито виступає проти уряду і Міністерства енергетики в цілому, звинувачуючи їх керівників в неефективному управлінні компанією Енергоатом, маніпулюванням цінами на електроенергію і нанесення бюджету багатомільярдних збитків.

В кінці 2019 році Жупанин став героєм багатьох скандальних заголовків ЗМІ, коли відкрито закликав легалізувати марихуану і зауважив, що здивований, чому в Україні вона не була узаконена ще давно. Слова політика були розкритиковані колегами і громадськістю.

Фотографії

Андрій Жупанін: джерело: Facebook

Андрій Жупанін: джерело: YouTube

Андрій Жупанін: джерело: YouTube

Відео

Посилання

Відсутні.