Біографія

Олександр Омельчкено: джерело: YouTube

Олександр Олександрович Омельченко народився 9 серпня 1938 року в селі Зозів, що знаходиться у Вінницькій області.

Знак Зодіаку: Лев

Народився в рік Тигра

Національність: українець

Віросповідання: православний

Розмовляє українською і російською

Чому Омельченко вважається одним з найбільш великих корупціонерів в історії Києва? З якої причини проти нього порушували кримінальні справи і чи правда, що він причетний до двох ДТП з жертвами? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Олександр Омельчкено: джерело: YouTube

Про особисте життя колишнього мера Києва відомо не так вже й багато. Повідомляється, що протягом більшої частини дорослого життя він перебуває у шлюбі з Людмилою Леонтіївною Омельченко. Подружжя має двох дорослих дітей: сина Яна та Олександра Александровича-молодшого. Омельченко також має чотирьох онуків.

Освіта

Олександр Омельчкено: джерело: YouTube

Один з найвпливовіших киян закінчив школу в селищі Брусилів, що знаходиться в Житомирській області. Закінчивши школу в далекому 1956 році, він переїхав до Києва, в якому закінчив будівельний технікум, а пізніше Інженерно-будівельний інститут.

Екс-мер також є випускником нині не існуючого інституту народного господарства, диплом якого він отримав в 1978 році.

Кар'єра і бізнес

Олександр Омельчкено: джерело: Politeka

Трудовий шлях Олександр Омельченко почав ще в 1960-х - після служби в армії. Перше місце роботи - підприємство Головкиївміськбуд. Відзначимо, що саме з цією структурою пов'язані тридцять років життя політика. На підприємстві він починав кар'єру в якості звичайного робітника, а покинув його в ранзі першого заступника начальника.

Відзначимо, в кінці 80-х колишній мер Києва працював в Афганістані, виконуючи там консультативну роботу.

За часів перебудови Омельченко почав будувати кар'єру державного чиновника. У той період життя він займав пост заступника голови виконкому Київської міської ради народних депутатів, а також був генеральним директором підприємства Київреконструкція.

Високі посади в міській адміністрації Києва Омельченко отримав у 1994 році ставши заступником мера Києва. У 1996 році також стає головою Київської міської державної адміністрації.

1999 - 2006 року є піком кар'єри Омельченко. Саме в цей період він отримує всеукраїнську популярність як мер Києва.

У 2001 році Олександр Олександрович навіть розглядався на посаду прем'єр-міністра України, а також очолив власний політичний проект - Єдність. У квітні 2004 року Сан Санич навіть балотується в президенти, набравши менше 1% голосів.

У 2006 році Омельченко намагається переобратися на пост мера Києва, але програє вибори Леоніду Черновецькому.

За час довгої політичної кар'єру Омельченко сім разів балотувався до Верховної Ради України. У 2007 році він виграє вибори і отримує депутатський мандат від партії Наша Україна Народна Самооборона.

У парламенті очолює комітет з питань державного будівництва та місцевого самоврядування. Також був членом групи з міжпарламентських зв'язків з Австрійською Республікою.

За час перебування в політиці Омельченко тричі ставав депутатом столичної ради - в 1998, 2014 і 2015 роках.

Позиціонував себе екс-градоначальник і в якості спортивного організатора. В його біографії є ​​згадки про виконання обов'язків глави хокейної федерації і президентства в столичному футбольному клубі Арсенал.

Згідно з даними податкової декларації, Олександр Олександрович є досить забезпеченим чоловіком. На нього зареєстровано п'ять будинків, безліч земельних ділянок, дві квартири, кілька нежитлових приміщень і паркомісць.

У 2020 році Омельченко знову потрапив у заголовки національних ЗМІ після того, як він підтвердив інформацію про те, що він братиме участь в гонці за пост мера Києва. Сан Санич розраховує на успіх, так як ці вибори можуть виявитися останніми в його кар'єрі.

У Омельченко зберігається розкішна колекція швейцарських годинників. Також він зберігає кілька старовинних ікон і має кілька розкішних предметів гардероба, вартістю в кілька десятків тисяч доларів. На Омельченко оформлений автопарк і п'яти транспортних засобів та корпоративні частки в безлічі підприємств. Готівкою екс-мер зберігає майже мільйон гривень і більше 70 тисяч доларів. На банківських рахунках Омельченко зберігає мільйони гривень і сотні тисяч доларів.

Компромат і чутки

Олександр Омельчкено: джерело: YouTube

Олександр Омельченко є одним з найскандальніших політиків не тільки в Києві, а й у всій країні. Саме його називають одним з співзасновників столичної корупційної системи і особою, відповідальною за багато майнових порушення, наслідки яких столична влада не може ліквідувати і сьогодні.

Профільні ЗМІ відзначали, що в історії столиці Омельченко залишився в якості корупціонера, який непрозоро розподіляв дорогі земельні ресурси столиці і проводив закупівлі, використовуючи принципи кумівства.

Ще в 1999 році Омельченко звинувачували в корупції і налагодженні багатьох вигідних схем, призначених для збагачення його молодшого сина і його фірм - Транспортник і Автосвіт.

У 2002 році Олександра Олександровича звинувачували в політичному інтриганство і організації відставки Віктора Медведчука в с поста віце-спікера Верховної Ради. Згідно з даними ЗМІ, за цей вчинок Омельченко поплатився зіпсованої політичною кар'єрою.

При Омельчеко київські чиновники заробляли на хабарах величезні гроші, і користувалися безкарністю. Крім того, саме Сан Санича називають винним в псуванні архітектурного вигляду столиці та забудови його спірними з естетичної точки зору будівлями, а також численними МАФами, від яких столиця не може позбутися і в наші дні.

Гучний скандал навколо Омельченко виник в 2002 році, коли тодішній генеральний прокурор Святослав Піскун порушив проти тодішнього мера кримінальну справу за підозрою перевищенні повноважень з боку керівників адміністрації Київської міської ради.

В ході розслідування було встановлено, що адміністрація Омельченко незаконно створила екологічний фонд столиці, а також прийняла рішення про об'єднання комунальних об'єктів Київенерго, сміттєспалювального заводу і Теплокомуненерго, Академенерго і Київгаз.

Викликало багато запитань у Піскуна також процес створення управління земельних ресурсів та визначення природоохоронної зони.

За часів Омельченка в Києві стали активно будувати незаконні комерційні об'єкти в заповіднику Києво-Печерська Лавра, а також в Софії Київській.

У 2004 році Київська мерія виявилася в фокусі уваги Генеральної прокуратури за звинуваченням у численних зловживаннях на схемах з розподілу державного житлового фонду. Тоді чиновників мерії звинувачували в махінаціях з квартирами за отримання незаконної грошової винагороди. Втім, дана кримінальна справа так і не була доведено до суду, а роль в махінаціях Омельченко так і не була доведена.

Черговий скандальний епізод за участю Омельченка стався в 2009 році. Тоді екс-мер потрапив в ДТП, причини і обставини якого за даними ЗМІ категорично різняться.

Згідно з даними ЗМІ, Омельченко збив на смерть на своєму позашляховику чоловіка віком 48 років. Інцидент стався в середу в 21.20 на Столичному шосе біля автобусної зупинки Віта-2, коли екс-мер їхав з Конча-Заспи до Києва.

Сам екс-мер заявив, що потерпілий сам справакував водія, вискочивши перед його авто. Однак свідчення очевидців різнилися від заяви Омельченка. Свідки зазначив, що потерпілий переходив дорогу в призначеному місці і не порушував правила дорожнього руху.

Тоді даний скандал був благополучно зам'яли, а сам Омельченко жодної провини за дану подію не поніс.

У 2015 році авто, зареєстроване на Омельченко, знову було замішано в ДТП. Так, машина екс-мера збила жінку, яка отримала важкі травми голови і кілька діб пролежала без свідомості. Пізніше в праоохранітельні органи з'явився чоловік, який заявив, що знаходився за кермом авто під час події. Учасник ДТП зазначив, що працює водієм у Омельченко вже 20 років і був змушений сховатися з місця події, так як йому стало погано через зміни рівня цукру в крові.

Фотографії

Олександр Омельчкено: джерело: Politeka

Олександр Омельчкено: джерело: Politeka

Олександр Омельчкено: джерело: YouTube

Відео

Посилання

Посилання на сторінку мера в соціальній мережі Фейсбук.