Біографія

Народився 6 вересня 1972 року в місті Харків. Депутат Харківської міськради, колишній голова правління ЗАТ "Хлібзавод" Салтівський ".

Сім'я

Ексдружина Інна Руденко - співвласниця ТОВ «Авто-ові», яке займається пасажирськими перевезеннями. Також вона є співзасновником кількох компаній колишнього чоловіка.

Дочка - Світлана Гладких, кінцевий бенефіціар деяких компаній батька. Заміжня за колишнім прокурором Фрунзенського району Харкова Олегом Гладких.

Освіта

У 1991 р. успішно закінчив Харківський текстильний технікум за спеціальністю "Технік-технолог ткацького виробництва". З метою підвищення свого професійного рівня надійшов в Херсонський індустріальний інститут за спеціальністю "інженер-технолог ткацького виробництва".

У 1992 р. продовжив навчання в Харківському інженерно-педагогічному інституті. У зв'язку з сімейними обставинами (народженням доньки) залишив навчання в інституті.

У 2003 р. закінчив Харківський державний технічний університет механізації та електрифікації сільського господарства, кваліфікація - фахівець, спеціальність - інженер-електрик.

Кар'єра і бізнес

Трудова діяльність

1991 рік - помічник майстра на Харківській прядильно-ткацькій фабриці об'єднання "Червона нитка".

1994 р. - став приватним підприємцем, займався торгово-закупівельною діяльністю та виробництвом хлібобулочних виробів.

З січня 2000 року менеджер ПП Руденко І.М.

З вересня 2000 р. директор ТОВ "Торговий дім" Салтівський ".

З 2001 р. по січень 2012 - Голова правління Закритого акціонерного товариства "Хлібозавод" Салтівський ".

З лютого 2012 р. веде підприємницьку діяльність.

Суспільно-політична діяльність

2002 -2006 рр. - депутат Харківської міської ради IV скликання по виборчому округу №43, голова постійної комісії міськради з питань промисловості, економічного розвитку і власності.

2006 -2010 рр. - депутат Харківської міської ради V скликання, член постійної комісії міськради з питань промисловості, економічного розвитку і власності.

Член політичної партії "Всеукраїнське об'єднання" Батьківщина".

Компромат і чутки

З ім'ям Руденко пов'язана скандальна історія. Як повідомляють ЗМІ, на початку 2005 року автомашина хлібозаводу "Салтівський" біля станції метро імені А.С. Масельського збила сімейну пару. Подружжя загинуло, а 9-річна дівчинка залишилася сиротою. Було заведено кримінальну справу стосовно водія хлібозаводу "Салтівський" Прохненко О.В.

За інформацією харківських журналістів, виробництво "затягувалося, а потім і зовсім була необґрунтовано припинена, оскільки він (Прохненко) зник". 

Більш того, потерпіла сторона заявила, що "з вини Андрія Руденка засідання суду за її позовом до хлібозаводу нескінченно переносилися. Крім того, А.Руденко тривалий час не надавав належну допомогу ". І все ж Феміда розпорядилася, щоб підприємство "Салтівський хлібозавод" виплатило позивачеві матеріальну компенсацію.

Але Руденко оскаржив це рішення суду в апеляції, "попри принципи людської моралі та етики". При цьому, за словами потерпілої, "вражає те, що для апеляції були знайдені формальні приводи".

Попри те, що з лютого 2015 року Руденко займає пост віцемера Харкова, з нинішнім градоначальником Кернесом у нього давні і непрості відносини. Довгий час депутат Руденко був одним з небагатьох, хто гостро опонував політичному дуету Кернес-Добкін. Це навіть привело до скандалу.

У 2008 році, як відзначає харківська преса, під час сесії міської ради Андрій Руденко покинув зал засідань. Слідом за ним вийшов тоді ще секретар міської ради Геннадій Кернес з охоронцями. 

Відео показує: в момент "коли Руденко спускався по сходах, його наздогнав Кернес і вдарив ногою нижче попереку". Після інциденту Андрій Руденко звернувся в прокуратуру. Правоохоронці порушили кримінальну справу за статтею «Хуліганство». Але до суду справа не дійшла. Руденко забрав заяву

У 2012 році Руденко різко змінив свої політичні інтереси. Він склав із себе повноваження голови міської організації та депутатської фракції ВО "Батьківщина". Через кілька місяців президент Янукович призначив Андрія главою Дергачівської РДА, а потім він став заступником мера Харкова.  

У 2018 році віцемер пройшов через так звану "сміттєву люстрацію". 20 червня після сесії міської ради Андрій Руденко, за його словами, вийшов поговорити з пікетниками, які зібралися під будівлею міськради. 

Як відзначають журналісти, на вулиці заступник мера виявився перед активістами, які відправили його в смітник. 

"Молоді люди зловили чиновника з тильного боку мерії - на вулиці Квітки-Основ'яненка - коли він вийшов з будівлі. Вони підкотили сміттєвий бак, взяли Руденко за руки та за ноги - і кинули в урну. Після того, як заступник Кернеса вибрався назовні, йому дали спокійно піти ", - зазначили ЗМІ. 

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук

 

Джерела:

kh.vgorode.ua

politeka.net