Біографія

Микола Вахно: джерело: Politeka

Микола Іванович Вахно народився 29 січня 1950 року в селі Андріївка Роменського району Сумської області.

Знак Зодіаку: Водолій

Народився в рік Тигра

Національність: українець

Говорить російською та українською

Віросповідання: православний?

Досьє і чутки про одне з найбільш шанованих харків'ян - у цьому матеріалі.

Сім'я

Вахно перебуває у шлюбі. Згідно з інформацією відкритих джерел, дружина - Оксана Галімова. Дружина є відомим лікарем і працює кардіологом в одній з лікарень Харкова. Пара має дочку Анну Галімову. Для Миколи Івановича вона є падчеркою.

Освіта

Микола Вахно: джерело: Politeka

Вахно здобув освіту в Харкові. Отримує диплом про вищу освіту в 1972 році. Випускник механіко-математичного факультету Університету імені Максима Горького. На даний момент рідний вуз політика і бізнесмена носить назву Харківський національний університет імені Каразіна.

Кар'єра і бізнес

Трудовий шлях Вахно починає ще в 1972 році. Відзначимо, що протягом всієї кар'єри він працює на одному підприємстві - ПАТ Хартрон. Підприємство відомо в якості одного з найбільших в галузі космічних проектів. Підприємство спеціалізується на створенні і модифікації систем управління ракет, носіїв до них, а також забезпеченні комерційних пусків.

Свій шлях у Хартроні Вахно починає з позиції простого інженера. Через деякий час виростає до одного з начальників відділів.

У 1992 році Микола Іванович обіймає посаду заступника генерального директора компанії з фінансово-економічної діяльності. Уже в 2002 році очолює підприємство.

У 2011 році, після реструктуризації компанії, Вахно стає одночасно президентом і головою правління компанії Хартрон. В офіційних джерелах зазначено, що в цей період життя він займався розробкою систем управління МБР SS-18 - Сатана. Також він розробляв космічні модулі станції Мир і систем спеціального призначення.

На даний момент Вахно називається власником компанії Хартрон-Інкорпорейтид. Саме він контролює надання в оренду та експлуатацію власного чи орендованого нерухомого майна. Також йому належить структура Хартрон-ІНКОР ЛТД, яка займається дослідженням і експериментальних розробок у сфері інших природничих і технічних наук.

Політичну кар'єру інженер і бізнесмен починає в 2010 році. Тоді він отримує місце в складі Партії регіонів. У 2015 році стає депутатом Харківської обласної ради. Отримує мандат від партії Відродження. У раді займає пост постійного члена постійної комісії з питань промисловості, житлово-комунального господарства, паливно-енергетичного комплексу та будівництва.

Микола Іванович Вахно є одним з найбільш відомих і забезпечених жителів Харкова. Депутат декларував право власності на чотири земельні ділянки, загальною площею три тисячі квадратних метрів. Також він володіє двома квартирами в Харкові.

Також депутат має дорогий швейцарський годинник марки Audemars Piguet. Також він має автомобільний парк з чотирьох авто. Крім того, Вахно вказував корпортівні права у вигляді частки в компаніях Хартрон, УкрСиббанку, а також Хартрон-Інкорпорейтед.

За рік Микола Іванович лише за офіційними даними заробляє не менше 3,5 мільйонів гривень. Депутат тримає готівкою 15 тисяч євро і 395 тисяч доларів, а його дружина - 104 тисячі доларів.

Компромат і чутки

Микола Вахно: джерело: Politeka

Вахно є одним з найбільш скандальних харківських депутатів і бізнесменів. За інформацією громадського руху Чесно, він є одним з найбільш злісних прогульників засідань обласної ради і не відвідував більше половини її засідань.

У 2019 Вахно скандально прославився на спробі здійснення махінацій в своїй же рідній обласній раді. Так, Харківська обласна рада замовила у підприємства свого ж депутата Вахно систему для голосування.

Колеги депутати повинні були купити у Вахно програмно-апаратний комплекс Системи поіменного голосування майже за мільйон гривень.

Система від Вахно повинна була забезпечити монтаж, установку, підключення всіх компонентів і пусконаладку роботи комплексу, зокрема, взаємодії з існуючими відео та аудіо-системами.

Однак журналісти зуміли з'ясувати, що в той час в Харківській обласній раді вже працював система, яка дозволяла здійснювати поіменне голосування. Відзначимо, що та ж система і так раніше була куплена у того ж Вахно, а точніше у його компанії Хартрон-Аркос ЛТД.

Фотографії

 

Відео

 

Посилання