Біографія

Віталій Кошеленко: джерело: Facebook

Віталій Анатолійович Кошеленко народився 11 січня 1972 року в селі Чемужівка, що знаходиться в Зміївському районі Харківської області.

Знак Зодіаку: Козеріг

Народився в рік Водяного Щура

Розмовляє російською, українською

Національність: українець

Віросповідання: православний

На скільки частин Кошеленко хотів розпиляти землі національного заповідника і скільки грошей він нібито хотів вкрасти у харківських дітей? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Віталій Кошеленко: джерело: Facebook

Про особисте життя одного з найбільш впливових харків'ян відомо небагато. Згідно з офіційними даними, Віталій Анатолійович перебуває у шлюбі. Дружина - Людмила Кошеленко. Подружжя має двох дорослих дітей - дочка Карину і сина Артура. Останній пішов по стопах батька і також вступив на державну службу. На даний момент Артур Кошеленко значиться співробітником відділу освіти Зміївської РДА.

Освіта

Віталій Кошеленко: джерело: Facebook

Кошеленко має відразу ж два дипломи про вищу освіту. Першу спеціальність здобув у Харківському національному автомобільному університеті. Має диплом за спеціальністю єколог.

Будучи дорослим і таким, що відбувся чоловіком, Кошеленко закінчує Національну академію державного управління при президенті України.

Кар'єра і бізнес

Віталій Кошеленко: джерело: Facebook

Кошеленко відзначав, що працювати почав ще в кінці 80-х років. Перше місце роботи - водій і столяр в радянських підприємствах.

У 1992 році Кошеленко починає службу в міліції. У МВС Віталій Анатолійович пропрацював три роки.

В кінці 90-х років Кошеленко починає кар'єру бізнесмена. Активно займався розвитком компанії Діловий і культурний центр, в якому був заступником начальника виробництва.

Також в 2000-х року Віталій Анатолійович є главою компанії Зміївське АТП-16343. У 2010 році Кошеленко стає виконавчим директором компанії Автотранс-2005.

У 2015 році Віталій Анатолійович несподівано для багатьох стає головою Зміївської районної державної адміністрації. Тоді ж стає депутатом Харківської обласної ради. Входить до фракції політичної сили п'ятого президента України Петра Порошенка Солідарність

У раді працює на посаді заступника голови постійної комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації.

У 2019 Кошеленко виходить зі складу політичної сили Порошенко і переходить в ранг позафракційних депутатів. Є частиною об'єднань Єдність та розвиток Харківщини та За Харківщину. В облраді представляє інтереси рідного Зміївського району.

Працював Кошеленко і у Верховній Раді. Був був помічником народного депутата VII скликання Ростислава Павленка, який представляв фракцію УДАР.

У 2019 Віталій Кошеленко намагається самостійно балотуватися в народні депутати. Обирався від рідного мажоритарного округу №181. Програє вибори, набираючи лише 8,94% голосів виборців.

15 липня 2020 року Кошеленко призначений главою адміністрації Холодногірського району міста Харкова замість переховується в Росії і Максима Мусєєва.

Віталій Кошеленко є досить забезпеченою людиною. На нього оформлена квартира і офіс в Харкові і кілька земельних ділянок в Харківській області.

Його дружині належить ще одну ділянку землі в селі Борова та житловий будинок в селі Чемужівка, а також недобудована квартира в Харкові. Також у депутата є авто марки Toyota Camry 2014 року випуску.

За рік Кошеленко заробляє 199,8 тисячі гривень. Має гроші в розмірі 850 тисяч гривень та 77 тисяч доларів.

Компромат і чутки

Віталій Кошеленко: джерело: Facebook

Кошеленко є одним з найбільш скандальних харків'ян. Будучи в якості депутата його звинувачували в махінаціях із землею. Зокрема, заявлено, що голова Зміївської РДА Віталій Кошеленко наказав розробити проекти землеустрою про передачу у власність фізичним особам декількох десятків земельних ділянок.

Журналісти-розслідувачі відзначали, що всі ділянки носили солідний розмір і призначалися для особистих потреб громадян. На яких підставах були виділені паї громадянам - не відомо.

В результаті розглядів по цій справі вдалося з'ясувати, що землею Кошеленко нібито торгував в селі Коропове Зміївського району Харківської області. До ділянок прилягає річка річка Сіверський Донець, Національний парк Гомільшанські ліси, Роща Закоханих. Там же знаходяться розкішні бази відпочинку і розважальні заклади.

Ціна за землю також буде рости через те, що регіон має великий туристичний потенціал, як так там проходить обласний етнофестиваль Масляна на Хуторах і численні спортивні змагання.

Схеми Кошеленко з дорогою харківською землею не пройшли повз увагу скандального українського депутата Євгена Мураєва. Депутат заявив, що Віталій Анатолійович вліз в територію березового гаю Національного парку Гмільшшанський ліс, межі якого не узаконені.

Мураєв з'ясував, що особи, які отримали у власність ту саму заповідну землю, є родичами і партнерами Кошеленко. Зокрема, земля виділена членам сім'ї Межерицького - родичам дружини Віталія Анатолійовича. Свою частку заповідної землі отримала сім'я Немченко - друзі Кошелян і члени клану Калтахчян - прибиральники в будинку Кошеленко (дві особи) та інші родичі та близькі депутата.

Скандал навколо незаконного виділення землі Кошеленко досяг таких масштабів, що його не змогли ігнорувати представники влади. У 2016 році голова Харківської ОДА Ігор Райнін скасував розпорядження Віталія Анатолійовича про виділення ділянок землі національного парку.

Ловили Кошеленко і на інший корупційній схемі. У 2019 відділ освіти Зміївської РДА уклав угоду з ФОП Валента Максим Юрійович. Договором була зафіксована угода про придбання спортивного інвентарю на загальну суму 62820 грн.

Закупити передбачалося м'ячі, килими, футболки, капи, рукавички та інший інвентар, однак за вкрай завищеними цінами. Так, для учнів звичайних шкіл закуповували футбольні м'ячі за ціною в 2500 гривень, в той момент, як найдорожчий м'яч в Україні зараз не вартий більше 900 гривень.

У 2020 році Кошеленко звинуватили в спробі укласти корупційну оборудку з одіозним мером Харкова Геннадієм Кернесом. Експерти відзначили, що колишній соратник Петра Порошенка, зрадивши всі колишні ідеали, став працювати в одній команді з вчорашнім ідеологічним суперником.

Фотографії

Віталій Кошеленко: джерело: Facebook

Віталій Кошеленко: джерело: Facebook

Віталій Кошеленко: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Сторінка депутата в соціальній мережі Фейсбук.