Біографія

Олег Каратуманов: джерело: YouTube

Олег Юрійович Каратуманов народився 26 жовтня 1962 року в Харкові.

Знак Зодіаку: Скорпіон

Народився в рік Тигра

Національність: українець

Розмовляє російською, українською

Віросповідання: православний

Чим скандально прославився харківський політик? Скільки грошей він нібито приховав від держави і з якими одіозними фігурами його пов'язують? - Відповіді в даному матеріалі.

Сім'я

Олег Каратуманов: джерело: Facebook

Про особисте життя одного з найбільш впливових харків'ян відомо мало. В офіційних джерелах значитися інформація про те, що він перебуває у шлюбі з Тетяною Каратумановою. Дружина є успішною підприємницею.

Пара має дорослого сина Дмитра. Молода людина займається бізнесом в рідному Харкові. Його ім'я значиться в якості співвласника підприємств Сінкаем, Гоутур і Грінлайт. Дмитро Каратуманов зайнятий в таких галузях, як неспеціалізована оптова торгівля, діяльність у сфері електрозв'язку і освіта для дорослих.

Дмитро Олегович пішов по стопах батька і також став політиком. У 2010 році обирається депутатом Зміївської районної ради. З 2019 року Каратуманов-молодший отримує пост головного державного інспектора в обласному управлінні Держпраці.

Освіта

Олег Каратуманов: джерело: Facebook

Олег Юрійович є випускником пожежного училища в Харкові, з якого він випускається в 1983 році. Вища освіта майбутній політик отримує вже ближче до 90-м - закінчує Вищі політичне училище МВС в Ленінграді.

Кар'єра і бізнес

Олег Каратуманов: джерело: Facebook

Каратумонов - колишній правоохоронець. У період з 1988 по 1989 рр. - інструктор політчастині Комінтернівського райвідділу внутрішніх справ Харкова.

У 1990 - 1991 рр. служив уповноваженим Управління карного розшуку Управління внутрішніх справ Харківської області. З 1992 по 1993 рр. - старший оперуповноважений з особливо важливих справ Південного Управління внутрішніх справ на транспорті Харкова.

В офіційній біографії Каратуманова відзначено, що з 1993 по 2000 роки він професійно займався бізнесом. Його ім'я пов'язують з компаніями Траст.

У 2001 році отримує посаду генерального директора державного підприємства Регіон. Тоді ж зайняв пост радника керівника Державного управління справами. Був головним консультантом сектора аналізу та контролю організаційного відділу апарату керівника Державного управління справами.

Кар'єрний прорив харків'янин здійснює в 2002 році. Перемагає на 182-му мажоритарному окрузі в Харківській області, стає народним депутатом від виборчого блоку За єдину Україну.

У Верховній Раді четвертого скликання депутат мігрує з фракції в фракцію, змінюючи об'єднання депутатів. За чотири роки почергово представляє фракції Єдина Україна, Народний вибір і Демократичні ініціативи в підсумку, вибравши бути позафракційним депутатом. Був членом антикорупційного комітету і тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з проблем ВІЛ-інфекції / СНІДу, туберкульозу та наркоманії.

Каратуманов намагався переобратися в парламент в 2006 році від Блоку Литвина, але програє вибори. З тих пір концентрується на рідній області. Протягом останніх 15 років двічі стає депутатом обласної ради Харківщини. Представляє Партію регіонів, після її саморозпуску - Опозиційний блок.

У Харківській обласній раді є членом постійної комісії з правових питань, регуляторної політики, законності, громадського порядку, боротьби з корупцією та злочинністю.

Крім того, Олег Каратуманов є активним громадським діячем. Позиціонує себе в  якості співробітника ТОВ Співдружність і очолює обласну федерацію дзюдо.

Нагороджений медалями За бездоганну службу в міліції, 10 років МВС України, 80 років транспортної міліції, Орденский знак Слава на вірність Вітчизні 3-го ступеня з присвоєнням титулу Кавалер Ордена Слава на вірність Вітчизні, Орденській знак За заслуги 3-го ступеня, нагородою За сприяння органам внутрішніх справ.

В офіційній податкової декларації Каратуманов вказував право власності на три квартири і дві кімнати в житлових квартирах Харкова. Також Олег Юрійович має два приватних будинки і дві земельні ділянки. Політик має два авто марки Лексус і один Мерседес. Депутат наголошував право власності в декількох підприємствах, але заявляв, що його річний дохід не перевищує 160 тисяч гривень. Вказував Каратуманов і на те, що він має на руках 200 тисяч гривень і 30 тисяч доларів.

Компромат і чутки

Олег Каратуманов: джерело: YouTube

Перший скандал в кар'єрі Олега Каратуманова стався в 2008 році. За іронією долі, в ньому також замішаний і його син Дмитро, який зараз також є видатним харківський чиновник.

Син тодішнього депутата у віці 17 років незаконно керував автомобілем і потрапив в ДТП. Дмитро Каратуманов наїхав на пішохода і втік з місця події.

Тату-політику не вдалося зам'яти справу і вона потрапила до суду. Тоді адвокати Дмитра відзначали, що юнак не тікав з місця події, а авто в якому він перебував наїхало на людину за інерцією. Тоді всю провину за інцидент звалили на пішохода, а сина депутата визнали невинним.

У 2017 році з'явилися нові факти про ту трагедію. Так, в деяких матеріалах з'явилися дані про те, що Дмитро Каратуманов в той нещасливий день знаходився в стані сильного алкогольного сп'яніння.

Однако тест на алкоголь майбутній державний службовець проходити відмовився.

Каратуманов був також звинувачений у приховуванні доходів. Згідно з отриманою інформацією, дружина депутата має частки власності відразу ж п'яти компаніях. Але сам Олег Юрійович частки дружини в своїй офіційній податкової декларації не вказував. Таким чином, депутат приховав від держави активи, що перевищують суму в 1 мільйон гривень.

Каратуманова також звинувачують у вимаганні грошей за проїзд на обгороджених пляж в селищі Безлюдівка. Займалося незаконною діяльністю тоді пов'язана з ним же структура Федерація боксу та кікбоксингу.

Саме ця громадська організація 2001 році взяла в оренду землі Жовтневого лісового господарства, на якому розташовується Нагорьевскє водосховище - популярне місце відпочинку жителів Харківської області. Згідно з офіційними даними, на землях можна реалізовувати заходи з метою культурно-оздоровчих, рекреаційних цілей без права капітального будівництва та права вирубки деревно-чагарникових рослин.

Однак місцеві антикорупціонери відзначають, що Федерація боксу та кікбоксингу порушує вимоги чинного законодавства і самовільно збудувало на цих землях комплекс будівель, за право користування якими незаконно стягує плату.

В ході розглядів з'ясувалося, що після закінчення договорів оренди в 2011 році, підприємство ще довго продовжувало незаконно користуватися землею. Продовжити договори оренди Федерація боксу, пов'язана з політиком, безуспішно намагалася в 2016 році в суді.

Після закінчення термінів оренди, співробітники Каратуманов з Федерації боксу продовжили вимагати з громадян плату за користування землею і водойм. При цьому, хлопці спортивної зовнішності часто погрожували громадянам і лякали багатьох з них.

У 2017 році Олега Каратуманова звинуватили в тому, що він купив за вкрадені в держави гроші автомобіль марки Лексус. На машину він витратив майже 3 мільйони гривень, при цьому в своїх податкових деклорация він вказував скромні доходи, які не дозволяли йому здійснювати такі розкішні покупки.

Каратуманова називають людиною Кернеса. Багато хто думає, що політики добре знають один одного з 90-х років, відзначаючи, що ті зблизилися на грунті незаконної діяльності. На даний момент саме Олег Юрійович очолює так звану групу Кернеса в Харківській обласній раді.

Також Каратуманова пов'язують з іншим скандальним харків'янином - колишнім губернатором області та народним депутатом Михайлом Добкіним, з яким він навіть проводить відпустку.

Фотографії

Олег Каратуманов: джерело: Facebook

Олег Каратуманов: джерело: YouTube

Олег Каратуманов: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку депутата в соціальній мережі Facebook.