Біографія

В'ячеслав Ильенко: джерело: Facebook

В'ячеслав Михайлович Іллєнко народився 19 вересня 1974 року в Куп'янську, що знаходиться на території Харківської області.

Знак зодіаку Діва

Народився в рік Тигра

Національність: українець

Говорить російською та українською

Чому депутат хотів виселити з власного будинку сім'ю з дітьми і скільки він ймовірно міг вкрасти на здійсненні тендерних закупівель в рідному Харкові - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

В'ячеслав Ильенко: джерело: Facebook

Іллєнко, як і більшість інших українських чиновників, знаходиться в шлюбі. Дружина - Надія Іллєнко, народилася в 1969 році. Дружина також займається політикою і є депутатом Харківської міської ради. Надія Іллєнко представляє партію Опозиційний блок Довіряй справам.

Дружина В'ячеслава Іллєнко також зарекомендувала себе як бізнесвумен. Числиться власницею ЖБК Фаді.  Володіє двома приватними будівельними компаніями під назвами Лі Будмет і Авазаліс Плюс. Значиться власницею технічної компанії Гера.

Подружжя Іллєнко мають одну спільну дитину.

Освіта

В'ячеслав Ильенко: джерело: Facebook

В'ячеслав Мілайловіч є випускником школи №1, що знаходиться в його рідному Куп'янську. Після школи вступив до педагогічного інституту імені Сковороди, що знаходиться в Харкові. Є професійним педагогом. Має право викладання математики.

У 2017 році Іллєнко отримує другий диплом про вищу освіту. Є магістром спеціальності Державне управління.

Кар'єра і бізнес

В'ячеслав Ильенко: джерело: Facebook

Трудовий шлях Іллєнко починає вже в середині 90-х. Першими місцями роботи, згідно з офіційною біографією, є посада інспектора Куп'янської митниці. Також Іллєнко працював учителем фізкультури і тренером баскетбольної команди.

Різкий кар'єрний поштовх В'ячеслав Михайлович отримує в 1997 році. Тоді він стає директором компанії НПП Еміс.

У 1999 році починає нові проекти в бізнесі. Засновує комерційні фірми Авазіс Плюс і ТПП Азимут.

Кар'єру державного службовця починає в 2010 році. Перше місце роботи на новій терені - глава Адміністрації Комінтернівського району при Харківській міській раді. Приблизно в той же період займає пост директора фірм Авазіс Плюс.

У період з 2011 по 2015 роки не працює державним службовцем, а займається лише бізнесом. В середині минулого десятиліття повертається на пост глави райадміністрації. Тоді ж стає депутатом міської ради Харкова. Виграє вибори від виборчого округу №44.

В органі місцевого самоврядування займає пост члена постійної комісії з питань транспорту. зв'язку та екології. Є представником депутатської фракції Опозиційний блок Довіряй справам.

Згідно з офіційними даними податкової декларації Іллєнко, йому належить право власності лише на один гараж в місті Балаклія, що знаходиться на його рідній Харківщині. У Харкові він живе в житловому будинку, в якому він всього лише прописаний. Згідно з поширеною в середовищі українських чиновників традицій, дружина Іллєнко набагато багатша за свого чоловіка. На її ім'я оформлені відразу ж три гаражі, два офіси, земельні ділянки та будинки в Харківській області. Подружжю належать три автомобілі іноземного виробництва. Заробляє В'ячеслав Михайлович за рік близько 680 тисяч гривень, а його дружина - понад мільйон гривень. Чиновник зберігає вдома понад 300 тисяч гривень і 85 тисяч доларів. Також у Надії Іллєнко є 2,5 мільйона гривень і 100 тисяч доларів.

Відзначимо, що дружині Іллєнко також належать 2 кільця з дорогоцінними каменями, сережки з коштовним каменем, сережки з перлами, кольє з дорогоцінними каменями, кольє з перлами, підвіска, 2 золотих браслета, наручні жіночі годинники, шуба з натурального хутра, 2 короткі шуби з натурального хутра, годинники наручні чоловічі, годинники підлогові, набір спортивних тренажерів. А самому В'ячеславу - кабінетні меблі з натурального дерева, золоті запонки, чоловічий кожух з натуральним хутром, більярдний стіл, комплектуючі та аксесуари для більярду. Дата придбання і вартість усього перерахованого вище в декларації не вказана.

Компромат і чутки

В'ячеслав Ильенко: джерело: Facebook

Іллєнко є одним з найбільш відомих і найскандальніших харківських чиновників. Сумно відомий в якості кнопкодава. Місцеві ЗМІ і користувачі соціальних мереж відзначили, з якою нахабністю Іллєнко поставився до народу. Порушував закон В'ячеслав Михайлович прямо перед телекамерами, не соромлячись численних журналістів і телекамер.

Наступний гучний скандал в кар'єрі Михайленко виник в 2017 році. У той період свого життя він прославився гучними судовими розглядами. Місцеві ЗМІ публікували матеріали про те, що депутат довгі роки намагався виселити сім'ю з малолітніми дітьми. Мешканці будинку, право власності на яких якимось чином опинився у чиновника, відзначили, що їм відключили комунікації, незважаючи на те, вони справно платили за комунальні послуги і всіляко погрожували. Сам Іллєнко відзначав, що скаржаться на нього люди були шахраями, які незаконно проживали на його житлоплощі.

Відзначимо, що після того, як почався скандал і пройшов перший судовий розгляд у цій справі, Іллєнко продав даний будинок, а виселенням даних мешканців почав уже займатися новий власник будинку.

Подавав до суду на Іллєнко та іншої скандальний харківський політик - Андрій Лесик. Депутат образився на колегу, після того, як той, з трибуни харківської міської ради заявив, що Лесик не приймав участь у житті рідного району та ігнорує свої службові обов'язки.

Відзначимо, що суд встав на сторону скривдженого Лесика і зобов'язав Іллєнко публічно спростувати дану інформацію. При цьому, зробити це з трибуни Харківської міської ради.

Навесні 2020 року Іллєнко потрапив у новий скандал. Харківський антикорупційний центр заявив, що фірми, афільовані з главою Слобідського району Харкова В'ячеславом Іллєнко, отримали підряди на загальну суму близько 25 мільйонів гривень.

Заснована чиновником фірма Азимут отримала право на здійснення 29 підрядів від управління освіти Слобідського району. Всього на корупційній схемі нібито було зароблено понад 5 мільйонів гривень.

Ще 20 мільйонів отримала фірма з майже такою ж назвою - ТМ Азимут. У 2020 році вона також виконувала замовлені районному будівельні та ремонтні роботи на території освітніх установ.

Фотографії

В'ячеслав Ильенко: джерело: Facebook

В'ячеслав Ильенко: джерело: Facebook

В'ячеслав Ильенко: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку депутата в соціальній мережі Facebook.