Біографія

Сергій Моргунов: джерело: Facebook

Сергій Моргунов народився 9 липня 1968 року в Вінниці.

Знак зодіаку Рак

Народився в рік Мавпи

Національність: українець

Розмовляє українською і російською

Віросповідання: православний

З яким скандальним українським політиком пов'язують Моргунова? Як він нібито заробляє на корупції? - Відповіді в цьому матеріалі.

Сім'я

Сергій Моргунов: джерело: Facebook

Згідно з офіційною версією, Сергій Моргунов родом з простої сім'ї. Про його особисте життя відомо мало. Повідомляється, що вінницький мер перебуває у шлюбі. Дружина - Моргунова Наталія Володимирівна. Подружжя має доньку Вероніку.

Освіта

Сергій Моргунов: джерело: Facebook

Закінчивши школу, Сергій Анатолійович, як і мільйони інших його однолітків, потрапив в армію, в якій він служив з червня 1987 року по квітень 1989 року.

Вищу освіту нинішній мер отримав в червні 1992 року. Є випускником Чернівецького державного університету імені Юрія Федьковича. Моргунов - професійний історик і вчитель історії.

Друга вища освіта Сергій Моргунов отримує в 2010 році. Закінчив Національну академію державного управління при Президентові України. Є магістром державного управління за спеціальністю Управління суспільним розвитком. Також є фахівцем у сфері Управління на регіональному і місцевих рівнях.

Кар'єра і бізнес

Сергій Моргунов: джерело: Facebook

Трудову діяльність Моргунов починає в 1992 році. Працює за фахом - викладає історію в школі.

Кардинально змінює життя і роботу Моргунов в 1998 році. Згідно з офіційною версією, працювати починає відразу ж з керівних постів в комерційних структурах. У даній сфері політик нібито працював до 2006 року.

Кар'єру в сфері політики Моргунов починає вже в 2002 році. Стає депутатом четвертого скликання Вінницької міської ради. Переобирається до ради вже в 2006 році. Під час другої каденції працює секретарем Вінницької міської ради.

Втретє Моргунов стає вінницьким депутатом в 2010 році. Вдруге поспіль обирається секретарем ради.

З лютого 2014 року Сергій Анатолійович займає пост виконуючого обов'язки міського голови Вінниці.

Восени 2015 року Моргунова обирають мером Вінниці.

Моргунов є забезпеченою людиною. Згідно з даними його податкової декларації, він має чотири земельні ділянки, три будинки і два торговельні комплекси. У міського голови Вінниці також є колекція дорогих швейцарських годинників. Мер користується авто марки Мерседес і володіє корпоративними правами на кілька брендів, вартість яких оцінюється приблизно в п'ять мільйонів гривень. За рік Моргунов, лише за офіційними джерелами, заробляє не менше п'яти мільйонів гривень. Кошти отримує в якості заробітної плати, відсотків і прибутку від підприємницької діяльності. Також у мера є кілька мільйонів гривень в якості заощаджень, близько 200 тисяч доларів і 100 тисяч євро.

Сергій Анатолійович також є кавалером ордена За Заслуги другого ступеня.

Компромат і чутки

Сергій Моргунов: джерело: Facebook

Гучний скандал навколо мера Вінниці виник навесні 2020 року, коли він заявив, що став жертвою недоброзичливців, які від імені його команди поширюють провокаційні матеріали в соціальних мережах.

У мережі можна знайти кілька публічних груп, які присвячені Моргунову, постійно вихваляють його діяльність і називають себе дітьми мера.

Сам Сергій Анатолійович всіляко заперечував свою причетність до даних товариств і зазначив, що знає, хто замовив ініціативу, яка покликана кинути тінь на нього і все місто.

Сергій Моргунов відрізняється тим, що рідко виконує свої передвиборні обіцянки. Місцеві ЗМІ повідомляють, що мер не вирішив цілий ряд проблем. Зокрема, не встановив електронні табло на зупинках громадського транспорту, не замінив тепломережі, не сприяв модернізації дитячих садків і не виділив кошти на реконструкцію місцевих спортивних об'єктів.

Протягом усієї кар'єри Сергія Моргунова звинувачують в тісних зв'язках з колишнім мером Вінниці, а також екс-спікером і колишнім прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом. Багато ЗМІ повідомляють, що чиновники перебувають в корупційному зв'язку і десятиліттями незаконно збагачувалися на проведенні різних тендерів.

Також Моргунов і Гройсман сприяли збагаченню свого близького оточення. Зокрема, вони нібито організували передачїу начальнику управління Пенсійного фонду Вінниці Олені Корчак.
дорогої квартири в обхід чинного законодавства.

Чутки про спільну корупцію Гройсмана і Моргунова з'явилися ще за часів правління Віктора Януковича. Тоді в пресі з'являлася інформація про те, що жителів Вінниця нібито наклали своєрідний оброк - доплату міру Гройсману і його команді. Незаконні кошти нібито виводилися через начальників ЖЕКів.

За інформацією джерел, нинішній і колишній мери Вінниці знайомі ще з юності, оскільки їхні батьки нібито були партнерами на будівельно-ремонтному бізнесу в Вінниці, який зробив їх мільйонерами. Разом Гройсман і Моргунов імовірно захопили десятки місцевих підприємств, земельних ділянок та ринків. Ображені чиновниками підприємці судилися в міською владою в столиці, але так і не зуміли домогтися справедливості.

Ловили Моргунова і на майнових махінаціях. Зокрема, він підписав рішення про продаж сестрі і дружині 1846 кв. м землі за 406 тис. грн по вулиці Київська, 108-а. З 2012 року ця ділянка родичі нового мера орендували у міста. Також відомо, що в 2008 році мер Вінниці Гройсман передав компанії своїх партнерів в оренду до 2030 року земельну ділянку біля Центрального ринку під стоянку автомобілів.

Уже в 2015 році дружина і сестра Моргунова стали власниками фірми Вітек, яка до цього належала самому Моргунову.

У пресі фігурували і інші скандали за участю Моргунова. Саме в Вінниці з'явився перший пам'ятник Семену Петлюрі, якого багато істориків звинувачують в антісеметізме і військових злочинах.

На думку багатьох вінничан, Моргунов є хранителем місцевих активів сімейства Гройсманів і зумів виграти вибори в 2015 році лише за участю адміністративного ресурсу. На виборців у Вінниці нібито тиснули і намагалися підкупити різними засобами.

Фотографії

Сергій Моргунов: джерело: Facebook

Сергій Моргунов: джерело: Facebook

Сергій Моргунов: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Контакти і посилання на сторінку мера в соціальній мережі Фейсбук.