Біографія

Владислав Атрошенко: джерело: Facebook

Владислав Анатолійович Атрошенко народився 5 грудня 1968 року в Чернігові.

Знак Зодіаку: Стрілець

Народився в рік Земляної мавпи

Національність: українець

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською, англійською

Чи правда, що нинішній мер Чернігова подарував Віктору Януковичу той самий знаменитий золотий батон? Чому Віктору Ющенку довелося відправити у відставку давнього друга, якого він зробив губернатором Чернігівщини і як саме Атрошенко розіграв Джокер? - Відповіді тільки в цьому матеріалі.

Сім'я

Владислав Атрошенко: джерело: Facebook

Атрошенко родом з простої сім'ї. Батько - Анатолій Федорович - інженер за професією. Мати - Тамара Іванівна Атрошенко все життя пропрацювала вчителем математики і була удостоєна титулу заслужений учитель УСССР. Крім того, мати нинішнього мера Чернігова була депутатом Верховної Ради України за часів СРСР.

Владислав Анатолійович - одружений. Дружина - Ірина Тимофіївна. Жінка відома як викладача Чернігівського національного технологічного університету. У пари є двоє дітей: Анастасія і Поліна.

Освіта

Владислав Атрошенко: джерело: Facebook

Нинішній міський голова Чернігова закінчив середню школу №16 в рідному Чернігові. Є золотим медалістом. Після поступив в Харківський авіаційний інститут, який також закінчив з відзнакою. Є фахівцем у сфері систем автоматичного управління літальними апаратами. Атрошенко - професійний інженер-електромеханік.

Владислав Анатолійович здобуває другу вищу освіту в 2005 році. Також є випускником Національної академії державного управління при Президентові України. Має ступінь магістра державного управління.

Кар'єра і бізнес

Владислав Атрошенко: джерело: Facebook

Згідно з офіційною версією біографії Володимира Анатолійовича, кар'єру в бізнесі він починає в 1993 році. Стає засновником багатопрофільної корпорації Укрсибінкор. У тому ж році отримує також посаду економіста у відділі валютних операцій Чернігівської філії акціонерного банку ІНКО.

У 1994 році Атрошенко отримує місце фінансового директора в Селянському торговому домі АГРО. Наступного року працює в статусі фінансового директора, а також першого заступника генерального директора компанії Фалкон. У 1999 році ім'я нинішнього мера Чернігова згадується в якості голови правління Агроэнергоснаб .

Наступна важлива кар'єрна сходинка чекає бізнесмена в 2007 році, коли він стає радником голови правління Кредобанку. У 2009 році Владислав Анатолійович займає пост голови наглядової ради підприємства Хліб Києва.

У політику бізнесмен приходить вже в 2002 році. Стає народним депутатом четвертої версії українського парламенту. Виграє вибори в рідному Чернігові по виборчому округу №207. У Верховній Раді є членом фракції Наша Україна. У парламенті працює членом комітету з питань бюджету.

Атрошенко бере активну участь у Помаранчевій революції, яка проходила восени 2004 - взимку 2005 року. Після того, як Віктор Ющенко виграє третій тур президентських виборів, він призначає давнього соратника губернатором Чернігівської області. Покидає крісло губернатора в кінці 2005 року, після гучного скандалу.

Бере участь у виборах до парламенту в наступному році, але програє гонку.

Повертається в політику Владислав Анатолійович лише в 2012 році, вигравши вибори по округу №206. У парламенті сьомого скликання стає членом фракції Партії регіонів. У Верховній Раді є головою підкомітету з питань уточнення положень Бюджетного кодексу комітету з питань бюджету.

Після ескалації насильства в Києві взимку 2014 році виходить з Партії регіонів і стає на бік учасників Революції гідності.

Знову переобирається в парламент восени 2014 році. У Верховній Раді намагається приєднається до фракції Блок Петра Порошенка, але не входить в неї, так як в січні того ж року голосував за так звані диктаторські закони. Продовжує роботу в якості безпартійного депутата. Працює в комітеті з питань транспорту.

Атрошенко несподівано для багатьох восени 2015 року бере участь в місцевих виборах і виграє в Чернігові. Городяни обирають скандального депутата своїм міським головою.

Кар'єру громадського діяча і політика Атрошенко починає лише в 2012 році. Тоді бізнесмен засновує власний благодійний фонд, який називає Поліський берег.

Атрошенко - один з найбільш забезпечених українських мерів. Згідно з офіційною інформацією, його річний офіційних дохід перевищував 1 мільйон гривень. Він декларував право власності на 13 компаній, а також володів 9 авто. Крім того, у нього є колекція дорогих швейцарських годинників і заощадження: понад 3 мільйони гривень і чверть мільйона доларів.

Компромат і чутки

Владислав Атрошенко: джерело: Facebook

Владислав Атрошенко - один з найскандальніших мерів України. Перший скандал в його кар'єрі виник ще в лютому 2004 року. Тоді його звинуватили в ухилянні від сплати податків і казнокрадство, а також зловживанні службовими повноваженнями. Атрошенко був фігурантом розслідування чернігівської податкової міліції в складі інших керівників компанії Агроэнергоснаб .

У вересні 2004 року Владислав Анатолійович став фігурантом ДТП зі смертельними наслідками. Депутат збив на своєму авто марки Мерседес жителя села Червоне, що знаходиться в Чернігівській області. Від отриманих травм 64-річний потерпілий помер.

За фактом інциденту було порушено справу за статтею про порушення правил безпеки руху та експлуатації транспорту, що спричинило смерть потерпілого.

В ході розслідування вдалося з'ясувати, що трагедія сталася біля пішохідного переходу, а саме ДТП було справоковано політиком, який значно перевищив швидкість. Атрошенко уникнув відповідальності за вбивство через захист колег з Верховної Ради, які відмовилися голосувати за зняття з нього недоторканності.

Даний скандал справокував стрімку відставку Владислава Анатолійовича з посади губернатора Чернігівської області. Тодішній президент Ющенко не міг дозволити, щоб його імідж постраждав через соратника, який згідно із заявою місцевих активістів намагався закрити кримінальні справи проти себе, використовуючи підкупи, шантаж і залякування.

Під час свого недовгого губернаторства в рідному Чернігові, Атрошенко запам'ятався кричущими випадками корупції. Зокрема, він нібито захопив  ласі шматки місцевої нерухомості, включаючи ринок Нива, компанії Старий Чернігів, Лакомка, Дитячий світ, Розважальний центр Брюссель, фірму Поліссі, готель Новгород-Сіверський, магазин Весна і багато іншого.

Владислав Атрошенко назавжди увійде в українську історію, як один з депутатів, які голосували за так звані диктаторські закони. Нардеп з колегами спровокував ескалацію насильства між протестувальниками на Евромайдані і силовиками і початок Революції Гідності, перемога якої коштувала життя сотням протестуючих. Крім того, ходять чутки, що саме Владислав Анатолійович і подарував Віктору Януковичу скандальний золотий батон.

Мерська компанія Атрошенко в 2015 році стала однією з найбільш брудних в історії сучасної України. Так, політика звинувачують у підкупі виборців за допомогою його ж благодійного фонду Поліський оберіг. Згідно з даними ЗМІ, хабарі виборцям видавали в чотирьох офісах нардепа. Голос виборців майбутній мер оцінив в 300 гривень.

Всього за даними ЗМІ, таким чином було підкуплене майже 13 тисяч осіб. Поліція порушила дві справи за звинуваченням у підкупі виборців, які до суду втім не дійшли.

В кінці 2019 року Атрошенко потрапив в заголовки майже всіх національних ЗМІ. Мер Чернігова став жертвою розіграшу так званого Джокера - невідомого хакера, який зв'язувався з видними українськими політиками, називаючись іменами вищих керівників країни, обговорюючи з ними незаконні справи і публікуючи дані листування в мережі.

У злитих матеріалах мер і Джокер, який представився тодішнім главою Офісу Президента Андрієм Богданом, обговорювали нардепа Антона Полякова, Максима Микитася і скандал навколо компанії Укрбуд. Сам Владислав Анатолійович просився на прийом до президента Зеленському, але не отримав відповіді. Сам мер підтвердив правдивість зливу і зазначив, що хотів потрапити в президенту з особистих питань.

Нагадаємо, що в 2016 році мера знову викрили в корупції, після того, як він не вказав у декларації квартиру і дві земельні ділянки, які насправді були оформлені на його дружину. Також він приховав, що в той рік віддав в борг третім особам майже 3 мільйони гривень.

У 2019 з'явилася інформація про те, що будівельно-ремонтна компанія мера почала будівництво багатоквартирного будинку в Чернігові за місяць до отримання дозволу на це, що є порушенням закону.

У тому ж 2019 році Атрошенко оскандалився після того, як при представниках ЗМІ обматюкав начальника одного і комунальних підприємств через непрацюючий туалет.

Відзначився Атрошенко заявами про необхідність примирення з Росією, що викликало гучний скандал, як і чернігівській, так і всеукраїнській пресі.

В останні роки Атрошенко відкрито звинувачують в здійсненні шахрайських схем в Чернігові на ремонті доріг. В нелегальному заробітку меру нібито допомагає його соратник і директор компанії Агротранс-Північ Сергій Ткач. Через руки корупціонерів нібито пройшло близько 230 мільйонів гривень, більша частина з яких була вкрадена і переведена на офшорні рахунки завдяки використанню декількох корупційних схем.

Фотографії

Владислав Атрошенко: джерело: Facebook

Владислав Атрошенко: джерело: Facebook

Владислав Атрошенко: джерело: Facebook

Відео

Посилання

Посилання на сторінку мера в соціальній мережі Фейсбук.