Біографія

Роман Миронович Мулик родом з Івано-Франківська. Попри наявний досвід роботи в гучній "Партії регіонів", відомий більше як чинний нардеп від партії монобільшості "Слуга народу". А незабаром ще й, можливо, як один з великих корупціонерів сьогодення.

Сім'я

Роман Мулик одружений (дружина – Олена). Пара виховує доньку та двох синів: Ніну, Макара та Олександра.

Освіта

Середню освіту майбутній народний депутат отримав у рідному місті Івано-Франківськ. Там отримав і свій перший диплом, провчившись п'ять років в Івано-Франківському інституті нафти й газу на інженера-землевпорядника.

Вивчитися на юриста допоміг вступ до Національного університету "Одеська юридична академія".

Кар'єра і бізнес

До того, як Мулик влився в політичну стезю, він перебував на посаді віцепрезидента Івано-Франківської Федерації боксу.

Перший перетин з законотворчою діяльністю відбувся у 2005 році. У той час Мулик був помічником на громадських засадах депутата-регіонала V скликання Дмитра Волошенкова.

Крім того, був радником міського голови Івано-Франківська у сфері розвитку бізнесу.

Коли у 2010 році балотувався до Івано-Франківської міської ради, обіймав посаду гендиректора будівельної фірми "МОМ".

В мережі немає розгорнутої інформації про позаполітичну кар'єру Муліка. Але відомо, що майбутній нардеп був виконавчим директором компанії ТОВ "Комфорт-Вест-ІФ".

За результатами виборів до Івано-Франківської облради VI демократичного скликання, став депутатом від "Партії регіонів". Потім, у 2014 році, Мулик вийшов з партії.

Залишивши на час політичну діяльність, Мулик займався приватним бізнесом. Сфера бізнесу – оренда та експлуатація нерухомості.

Крім цього, є співзасновником ТОВ “Житло-експлуатаційна дільниця-громадський центр”. Сфера діяльності суспільства – менеджмент обслуговчого кооперативу (“Новгородська,15Б”) і нерухомості. 

У 2019 році балотувався в народні депутати IX скликання від партії "Слуга народу" (73 номер у списку, безпартійний). За підсумками виборів, потрапив у парламент і став заступником голови однойменної фракції. Крім того, зайняв пост заступника голови Комітету з енергетики та ЖКГ.

Досягнення

У 2009 році відзначився орденом “За заслуги” третього ступеня за особистий внесок у розвиток конституційних положень української державності, сумлінну працю, компетентність, а також захист конституційних прав і свобод людини й громадянина.

Є віцепрезидентом Івано-Франківської федерації боксу.

Компромат і чутки

Вихід з Партії регіонів

Причиною виходу з фракції "Партії регіонів" послужив пікет, організований незадовго до цього активістами в ресторані "Вальяж", що належить Роману Мулику. Метою акції було вимога до Мулика покинути "Партію регіонів".

Статок нардепа

За декларацією, поданою Муликом за 2019 рік, чинний нардеп володіє далеко не скромним нерухомим майном. На двох з дружиною є:

  • 8 нежитлових приміщень, загальна площа яких становить 3000 кв. м;
  • 5 квартир (одна цілком на Романі, одна (у столиці) – на дружині Олені та ще три – на Романі й Олені);
  • 24(!) земельні ділянки (13 – у Вишгородському районі, 7 – у Васильківському р-ні, 4 – в Івано-Франківській обл.);
  • 1 торгове приміщення;
  • 1 об'єкт незавершеного будівництва – житловий будинок площею 6000 кв. м (власник якого раніше згадане ТОВ "Комфорт-Вест-ІФ").

У сімейства Мулик є три авто і гідроцикл:

  • Porsche Cayenne 2008 (власник – дружина Олена);
  • BMW X5 2019 вартістю 2 345 352 грн (власник – дружина Олена);
  • BMW X5 2016 (власник – Роман Мулик);
  • Bombardier GTXLTD 2007 (власник – Роман Мулик).

За 2018 рік Роман з Оленою заробили понад 1 млн грн. Крім того, брали кредит в "ПриватБанку" на суму 200 тис. грн. Також отримали 132 тис. грн за відчуження нерухомого майна. Що вже говорити про грошові активи сімейства – готівкою у Романа зберігаються 25 млн грн, а на його банківському рахунку лежать 50 тис. грн.

За 2019 рік загальний дохід від підприємницької діяльності у подружжя знову склав близько 1 млн грн. Окрім цього, депутатська зарплата Романа в розмірі 158 тис. грн, а також "Додаткове благо" від партії "Слуга народу" у розмірі 17,5 тис. грн. Дохід від відчуження нерухомості виріс до 527 тис. грн. На банківському рахунку, як і раніше, зберігаються 50 тис. грн, а от розмір готівкових заощаджень зменшився на 800 тис. грн – тепер готівкою у сімейства зберігаються 24,2 млн грн.

Варто відзначити, що портал Chesno зв'язувався в письмовому вигляді з прессекретаркою "Слуги народу" (оскільки безпосередньо з Романом не вдалося) з уточненням щодо володінь нардепа, зазначених у декларації за 2018 рік, зокрема, про підозріло велику кількості ділянок. Прессекретарка пояснила, що Мулик нібито допустив технічну помилку в декларації, яка буде усунена. Але, як бачимо в декларації за 2019 рік, ділянок не поменшало, а навпаки, побільшало на один.

Згідно з даними Державного земельного кадастру, частина землі Мулика призначена для ведення сільгосподарства або садівництва.

Що стосується житлового будинку площею 6000 кв. м від ТОВ "Комфорт-Вест-ІФ", то, можливо, мається на увазі багатоквартирний будинок на вул. Шевченка, 65-67 в місті Івано-Франківськ, будівництво якого пов'язане саме з ТОВ "Комфорт-Вест-ІФ". Враховуючи реєстр прав на нерухомість, Мулик володіє майновими правами на 10 квартир у цьому будинку.

Фото

Посилання

Сторінка партії "Слуга народу" у Фейсбук