Народного депутата від фракції «Слуга народу» Роксолану Підласу звинувачують у конфлікті інтересів. Деякі депутати вважають, що вона як підприємець отримувала платежі від тих, хто може мати вигоду від написаних нею законів. Дізнайтеся подробиці скандалу. Читайте також про те, чому нардепа охрестили «шпигункою від Порошенка».

Біографія

Дата народження: 25 cічня 1994 року.

Знак Зодіаку: Водолій. За східним гороскопом: рік Дерев'яного Собаки.

Національність: українка.

Віросповідання: православна.

Захоплення: подорожі.

Сім'я

Дитинство та юність пройшли у місті Черкаси. Тут майбутня економіст-політик народилася та виросла. На даний час мешкає у Києві.

Батьки - у відкритих джерелах інформація відсутня. Сімейний стан: незаміжня. Дітей немає.

Роксолана Підласа, скрін із Фейсбук

Освіта

Навчалася у фізико-математичному ліцеї. Після закінчення навчального закладу в рідних Черкасах здобувала вищу освіту в Київському національному економічному університеті ім. Вадима Гетьмана. Навчалася на факультеті міжнародної економіки. Член Європейського молодіжного парламенту.

За 3 роки Роксолана Підласа побувала на 30 різних міжнародних конференціях. За її словами, це досвід, який дав їй набагато більше, ніж навчання в університеті.

Навчаючись на 4-му курсі вищого навчального закладу, виграла конкурс на стажування у представництві Європейського союзу в Україні.

Роксолана Підласа, скрін із Фейсбук

До початку парламентської кампанії отримала також диплом Київської школи економіки.

Кар'єра і бізнес

Кар'єра Роксолани Підласої розвивалася досить стрімко. Свою трудову діяльність вона розпочала у 20-річному віці. І дуже скоро стала радником міністра та народним депутатом від політичної сили президента Володимира Зеленського «Слуга народу».

На запитання журналістів парламентарій-новобранець відповіла, що вона завжди була націлена на результат і стрімкий розвиток кар'єри. На її думку, кожна нова робота повинна приносити підвищення на посаді.

Роксолана Підласа, скрін із Інстаграм

2014-2015 рр. - після 8 місяців стажування влаштувалася на роботу в Американській торговельній палаті України. У представництві Європейського союзу в Україні зайняла посаду провідного спеціаліста зі зв'язків із громадськістю. Пропрацювала в організації, що захищає інтереси інвесторів, галузей економіки та підприємств-членів, буквально рік.

Роксолана Підласа, скрін із Фейсбук

2015-2016 рр. - потім зайняла посаду проектного менеджера в Українському кризовому медіа-центрі.

Із 14 квітня 2016 року по червень 2019 року зайняла пост керівника команди комунікацій. У віці 22 роки стає незалежним консультантом Міністерства економічного розвитку і торгівлі України.

Із 6 грудня 2017 року по червень 2019 року - радник міністра Міністерства економічного розвитку й торгівлі України.

Із 29 серпня 2019 року по теперішній час - член парламенту Верховної Ради України.

2019 р., парламентські вибори - кандидат у нардепи від політсили «Слуга народу». Значилася у списку під №104.

Із 29 серпня 2019 року по теперішній час - заступник голови Комітету ВР із питань економічного розвитку.

Роксолана Підласа, скрін із Фейсбук

Компромат і чутки

Про те, що Роксолана Підласа має у сфері підприємництва конфлікт інтересів, повідомляють відкриті джерела. Будучи співавтором законів про касові апарати 1053-1 та про кешбек 1073, народний депутат України IX скликання від фракції «Слуга народу», стала фігурантом гучного скандалу через своє минуле.

Про те, що лідер міжфракційного об'єднання «За ФОП» отримувала, як тепер уже екс-підприємець, платежі від тих, хто може мати вигоду від написаних нею законів, заявляють нардеп попереднього скликання Борислав Береза та діюча депутат, партія «Європейська солідарність», Ніна Южаніна.

Роксолана Підласа, скрін із Фейсбук

Борислав Береза написав у Telegram-каналі про те, що Роксолана Андріївна лобіює інтереси харківської фірми «Екво», що є розробником пакета ПО для касових апаратів. Про це повідомляє ряд відкритих джерел.

І відзначають, що нардеп заробила півмільйона гривень, зазначивши його у декларації як прибуток від підприємницької діяльності. Хоча була тоді ФОП. І отримала 540 тис. 456 грн. від ОС «Фонд підтримки реформ в Україні».

Також відомо про те, що Роксолана Підласа - автор законопроекту, що знімає заборону із приватизації ВДНГ у столиці, що дозволить знищити зону відпочинку гостей міста та самих киян.

Крім цього, Роксолану Підласу охрестили «шпигункою від Порошенка». Її підозрюють не тільки у лобіюванні інтересів екс-роботодавців. На думку блогера Михайла Шнайдера, політик є найближчою соратницею та за сумісництвом - радницею Степана Кубіва (нардеп, «Європейська Солідарність»).

Роксолана Підласа, скрін із Фейсбук

Тема «е-майданчиків», які отримують свою частку оплати за оцінку майна в Україні стала однією із кричущих в українських медіа після того, як частина депутатів відмовилася голосувати за скасування фінансової «схеми Яценка».

Роксолану Підласу звинувачують у отриманні на її рахунку ПП півмільйона гривень, отриманні фактичної зарплати на рахунок ПП, бізнес-зв'язках із чинним головою Державної податкової служби Сергієм Верлановим та конфлікті інтересів.

Роксолана Підласа, скрін із Інстаграм

Сама економіст-політик звинувачення на свою адресу спростовує. Вона каже, що на неї тиснуть через її боротьбу із так званими «схемами Яценка». Нагадаємо, депутати політсили «Слуга народу» посварилися через ці схеми.

Відкриті джерела повідомляють про те, що між депутатами ведуться кулуарні сварки й торги за мільярди гривень, процвітає хабарництво. Йдеться про законопроекти, які стосуються «е-майданчиків». Та зароблянні на посередницьких послугах для оцінювачів майна, які пов'язують із депутатом Антоном Яценком.

Процес, коли із кишень українців «висмоктуються» мільярди гривень, прозвали умовно «схемами Яценка». Це питання стосується кожного, хто купує або продає в Україні майно. Адже людям доводиться платити сумнівним компаніям за сумнівні послуги.

Історія виникнення цієї схеми бере витоки у 2018 р., коли під час прийняття бюджету депутат БПП Максим Куріний вніс до Податкового кодексу поправки, що «вишикували» посередників у процес внесення звіту про оцінку нерухомості від професійного оцінювача в єдину центральну бази даних.

Тобто, коли хтось продає або купує нерухомість, оцінювач складає звіт щодо вартості об'єкта продажу. Він завантажує документ в Єдину базу, де всі звіти реєструються й зберігаються.

Занижену вартість модуль зауважує і бракує. У результаті нерухомість можна продати тільки після реєстрації звіту оцінювача в Єдиній базі. У результаті з'являються компанії-посередники, які почали забезпечувати доступ до е-бази Фонду державного майна бази. Їх прийнято називати «авторизованими електронними майданчиками».

Завдання посередників - «пересилання даних». Кожна оцінювання коштує у середньому в районі 500-1 тис. 800 грн. За послуги ніби-то платить сам оцінювач. Однак насправді гроші перераховує продавець майна. Таким чином, вийшов своєрідний додатковий податок на продаж нерухомості.

Відомі подробиці конфлікту інтересів колишнього прес-секретаря МЕРТ і екс-підприємця Роксолани Підласої. У публікації зібрано найважливішу інформацію, яка відома про це. Видання опитало обидві сторони конфлікту. І опублікувало найвагоміші аргументи.

За словами Борислава Берези та Ніни Южаніної, економіст-політик Роксолана Підласа, коли була фізособою-підприємцем, працювала відразу радником в уряді та отримувала гроші від ГО, засновниками якої є дві організації.

Борислав Береза, скрін

Борислав Береза, скрін

Перша розробляє програмне забезпечення для касових апаратів. Друга пов'язана із чинним головою Державної податкової служби Сергієм Верлановим. Ці зв'язки депутати вважають конфліктом інтересів.

Автор законопроекту про РРО та кешбек раніше сама брала участь у схемах, із якими тепер декларує боротьбу, про що свідчить повідомлення Ніни Южаніної на її сторінці у соцмережі Фейсбук.

Депутат Ніна Южаніна, скрін із соцмережі

Народний депутат від фракції «ЄС» зазначає, що у декларації економіста-політика за 2018 рік вказані доходи і як підприємця, і як радника міністра економічного розвитку й торгівлі України.

Як заявляє Ніна Южаніна, брати гроші від структури, що розробляє РРО, нехай це вже і у минулому, є конфліктом інтересів. Що ж, давайте заглянемо до декларації Роксолани Андріївни, яка стверджує, що отримані кошти - це не зарплата, а всього лише оплата консультаційних послуг.

Декларація Роксолани Підласої за 2018 рік - документ, що демонструє її матеріальні статки на момент, коли вона була кандидатом у народні депутати України. Із об'єктів нерухомості декларант зазначила столичну квартиру площею 37,3 м² вартістю 1 млн. 34 тис. грн., яка була придбана 19 травня 2015 року.

Роксолана Підласа

Її дохід від заняття підприємництвом (Громадський союз «Фонд підтримки реформ в Україні») - 540 тис. 456 грн. Заробітна плата, отримана за основним місцем роботи в міністерстві склала 5 тис. 742 грн.

Відсотки АТ КБ «ПриватБанк» - 25 тис. 209 грн., АТ «Універсал Банк» - 11 тис. 144 грн. Додаткове благо (кешбек), АТ «Універсал Банк» - 2 тис. 415 грн.

Із грошових активів декларант вказала 21 тис. євро готівкою. На її банківських рахунках - 9 тис. 48 доларів та 200 тис. грн.

Фотографії

Роксолана Підласа, скрін із Інстаграм

Роксолана Підласа

Роксолана Підласа

Роксолана Підласа, скрін із Фейсбук

Роксолана Підласа, скрін із Фейсбук

Відео

Посилання

Фейсбук - на момент виходу публікації серед її передплатників було 3 тис. 812 осіб.

Інстаграм - на момент виходу публікації серед її передплатників було 785 осіб.