Біографія

Максим Анатолійович Поляков народився в місті Умань Черкаської області. В Україні Максима Полякова знають як політика – відомий як народний депутат Верховної Ради України 8-го скликання.

Сім'я

Одружений, дружина – Маргарита Геннадіївна (дів. Лещенко). У подружжя є син Матвій.

Освіта

У віці 22 років отримав червоний диплом в Уманському державному педагогічному університеті ім. П. Тичини (спеціальність "Фінанси").

Потім закінчив аспірантуру за спеціальністю "Економіка та управління національним господарством". Захистив кандидатську у сфері економічних наук.

Кар'єра і бізнес

Трудовий стаж Полякова почався ще в аспірантурі.

У 2006-07 роках став керівником відділу експорту ТОВ "Імпексагро".

У 2008 році перебував на посаді директора ТОВ "Квадро Авто Груп".

До 2010 року був викладачем на кафедрі економіки та менеджменту у філії Європейського університету в місті Умань.

У 2010-11 роках продовжив педагогічний досвід в Уманському державному педагогічному університеті ім. Тичини П. на кафедрі економіки підприємства, фінансів і туризму.

У 2011-12 роках обіймав посаду заступника мера з питань роботи виконавчих органів Уманської міськради. Там же перебував у виконавчому комітеті.

У 2012-14 роках працює спеціалістом в громадської організації "Фронт змін".

Пізніше увійшов до складу Національної комісії, що займається держрегулюванням у галузі ринків фінансових послуг. Тимчасово виконував обов'язки глави Нацкомфінпослуг. Вийшов з комітету восени того ж року.

25 листопада 2014 року потрапляє у Верховну раду України як член політичної партії "Народний фронт" (до виборів був у "Батьківщині").

Компромат і чутки

Махінації в "Уманьхліб"

У 2014 році Поляків, бувши в.о. голови Нацкомфінпослуг, планував повністю очолити комітет. Однак так і не отримав посаду голови у зв'язку зі скандалом на заводі "Уманьхліб".

Випадок пов'язаний з махінаціями, що допомогли Полякову отримати 13% акцій підприємства вартістю 150 тис. грн. Акції незабаром були продані рейдерам, які намагалися захопити завод. Як наслідок, "Уманьхліб" збанкрутував.

Позбавлення депутатської недоторканності

Влітку 2017 року від особи генпрокурора Юрія Луценка в парламент було внесено подання про дозвіл зняти депутатську недоторканність з Полякова і Розенблата, щоб притягнути їх до кримінальної відповідальності, затримати та заарештувати. Обидва нардепи підозрювались у зловживанні службовим становищем та хабарництві (розмір хабаря – 280 тис. грн).

За місяць до внесення подання до Ради представники Національного антикорупційного бюро України затримали в Києві охоронця нардепа Розенблата. Охоронець в той момент отримував хабар в розмірі $200 тис. За заявою НАБУ, охоронець повинен був передати гроші Полякову і Розенблату.

Під час розгляду справи в регламентному комітеті САП був показаний запис розмови Тетяни Любонько (помічниця нардепа Полякова) з агентом Національного антикорупційного бюро України. Любонько представилася співробітником компанії "Фуджейра" з ОАЕ. Під час цієї бесіди, що відбулася 17 листопада 2016 року, йшла мова про внесення змін до ЗУ щодо добування бурштину. В результаті розмови агент НАБУ вручила Любонько конверт з грошима в розмірі $5000, адресованими Полякову, Розенблату і Бояркіну (в.о. голови Державної служби геології та надр України).

У середині 2017 року народний депутат Максим Поляков позбувся депутатської недоторканності. Рішення було підтримано в парламенті 250 депутатами. Однак Верховна Рада дала добро лише на позбавлення недоторканності. Для затримання й арешту було недостатньо голосів (125 і 111 голосів відповідно при допустимому мінімумі 226).

Після цього, рішенням Солом'янського райсуду Києва, Максима Полякова зобов'язали заплатити заставу в розмірі 304 тис. грн (хоча пропозиція була призначити 505 тис. грн). А також обов'язково носити електронний браслет, не залишати Київ і Умань без дозволу і здати закордонні паспорти.

Як згадувалося в засобах масової інформації, після оголошення рішення суду представники охорони порядку спробували одягти на Полякова електронний браслет, але екснардеп відмовився. Крім того, він не захотів віддавати свої закордонні паспорти. Пізніше Поляков вніс плату за призначену йому заставу.

Під час судового розгляду Луценко сказав, що наявні у Полякова два айфони були куплені за отримані хабарницькі гроші. На що екснардеп обурився, назвавши голодранцями людей, не здатних купити собі два дорогих смартфони: "Я працюю з 16 років. Я не настільки голодранець, щоб не купити собі два іРһопе".

Доходи

В електронній декларації за 2016 рік Максим Поляков зазначив, що володіє квартирою в Києві площею 57,3 кв. м і квартирою в Умані 48,9 кв. м. Крім цього, на Полякова була записана ділянка землі в Черкаській області (с. Чорна Кам'янка Маньківського р-ну) площею 0,91 га.

З рухомого майна у Полякова є автомобіль BMW X5 2013 року випуску вартістю 400000 грн. Також в декларації згадується ювелірка бренду Tiffany і двоє наручних годинників Rolex і Ulysse Nardin (вартість не вказана).

У 2016 році депутат зберігав готівкою $270000 і 65000 грн. В банку лежали $9000. Крім цього, на рахунку дружини Полякова були розміщені $12000.

Як народний депутат за рік заробив 155 350 грн. І це без врахування грошової компенсації коштів, витрачених на виконання депутатських обов'язків, у розмірі майже 170 тис. грн. І коштів, виділених на бронювання готельного номера в готелі, — 168 тис. грн.

Крім цього, Поляков отримував гроші в сумі 70 тис. грн за відчуження рухомого майна і майже 650 тис. грн за відчуження цінних паперів і корпоративних прав. Також зафіксовано "подарунок у негрошовій формі" (пряма цитата з декларації) від Олени Анатоліївни Ісаєвої в розмірі 400 тис. грн.

Фото

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук