Біографія

Вадим Маркович Гутцайт родом з Києва. Український шабліст, почав кар'єру в часи СРСР, тренер. Серед досягнень Вадим Маркович може похвалитися олімпійською медаллю, званням майстра спорту Радянського Союзу, заслуженого тренера України, посадою судді міжнаціональної категорії та глави Української федерації фехтування. Тричі брав участь в Олімпійських іграх.

Але більшої популярності Вадим Гутцайт набув після того, як почав займатися політичною діяльністю. З 2020 року відомий як міністр молоді та спорту України.

Сім'я

Одружений. Дружина – відома радіо- і телеведуча Оксана Гутцайт (працювала на радіо "Промінь", каналах БТБ, НТН, Новий канал, 1+1, ICTV).

У подружжя є донька і син – Еліна (2002 року народження, займається худ.гімнастикою) і Марк (2010).

Оксана Гутцайт з дітьми / Фото: Фейсбук

Вадим і Оксана Гутцайт з дітьми / Фото: Фейсбук

Освіта

У 1993 році отримав диплом в Національному університеті фізичного виховання і спорту України (раніше – Київський державний інститут фізичної культури).

Кар'єра і бізнес

З дев'яти років займається фехтуванням (перший тренер – Олександр Оболенський). Потім перейшов до Михайла Когута. Незабаром на чемпіонатах представляв команду "Динамо" (Київ).

З 2002 року почав тренерську діяльність. Протягом восьми років тренував українську збірну шаблістів. У 2008 році жіноча команда фехтувальниць України, яких тренував Гутцайт, зайняла перше місце на Олімпійських іграх в Пекіні.

Є членом виконавчого комітету НОК України. Займав пост віцепрезидент Академії спорту України.

У 2018 році стає керівником Департаменту молоді та спорту КМДА.

У 2019 році планував балотуватися в народні депутати України. Був в списку (№81) партії "Слуга народу". В результаті відхилив свою кандидатуру, пояснивши, що хоче працювати в органах не законодавчої, а виконавчої влади.

Спортивні досягнення

ЧС

  • 1991 — бронза в індивідуальному заліку (представляв Радянський Союз)
  • 1999 — одинадцяте місце в індивідуальному заліку (Україна)

Олімпіади

  • 1992 — золото в командному змаганні (представляв Об'єднану команду країн колишнього Радянського Союзу)
  • 1996 — шосте місце в індивідуальному заліку (Україна)
  • 2000 — тринадцяте місце в індивідуальному заліку (Україна)

Маккабіади

  • 2001 — друге місце в особистому заліку
  • 2005 — перше місце в особистому та командному заліку

Звання

  • 1997 – Орден "За заслуги" третього ступеня (за високі спортивні досягнення, вагомий внесок у підвищення авторитету України на світовому рівні);
  • 2004 – Заслужений діяч фізичної культури та спорту України (за вагомий внесок у підготовку і забезпечення значних спортивних досягнень української збірної команди на Олімпійських іграх в Афінах);
  • 2008 – Орден "За заслуги" другого ступеня (за вагомий внесок у розвиток олімпійського руху, підготовку спортсменів світового класу, забезпечення високих спортивних результатів українською збірною командою на Олімпійських іграх в Пекіні);
  • 2012 – Орден "За заслуги" першого ступеня (за вагомий внесок у розвиток олімпійського руху, підготовку спортсменів світового класу, забезпечення високих спортивних результатів української збірної команди на Олімпійських іграх в Лондоні);
  • 2016 – Знак відзнаки Президента України у вигляді ювілейної медалі "25 років незалежності України".

Гутцайт посів третє місце в особистому змаганні з шаблі на Чемпіонаті світу 1991 року і допоміг об'єднаній команді фінішувати другою. Через вісім років зайняв 11 місце на ЧС. Тричі брав участь в Олімпіадах:

  • 1992 – виступав за Об'єднану команду (країни колишнього Радянського Союзу) на Іграх в Барселоні та виграв золоту медаль у командному змаганні на шаблях.
  • 1996 – виступав від України в особистому заліку в Атланті, зайнявши шосте місце.
  • 2000 – представляв Україну в індивідуальному заліку по шаблі на Сіднейських іграх (13 місце).

Взяв участь в індивідуальному змаганні з шаблі, посівши 13 сходинку, і був виключений зі змагання після поразки в 3-му турі у поєдинку з Domonkos Ferjancsik з Угорщини (10-15). У командному заліку Україна програла Франції у чвертьфіналі (31-45), але потім перемогла Італію (45-29) у втішному півфіналі, а потім програла Угорщині (43-45) і фінішувала шостою в загальному заліку.

Компромат і чутки

Гутцайт згадується у кримінальній справі про присвоювання 2,25 млн грн держкоштів, отриманих внаслідок закупівель човнів для спортсменів міста Київ. Фігурував як директор Департаменту молоді та спорту Київської держадміністрації.

Декларація про доходи

Згідно з декларацією на 2018 рік, Гутцайт володіє квартирою, будинком, гаражем і двома земельними ділянками в Києві. У чиновника є годинник Breguet, його дружина задекларувала наручний годинник Bvlgari. Сім'я Гутцайт володіє Toyota Corolla, Lexus RX200T і Mercedes ML250.

Загальний дохід сім'ї за 2018 рік склав 1 250 000 грн (50 813 доларів). Крім того, у сім'ї міністра готівкою зберігаються 460 000 доларів і 28 000 євро.

Фото

Відео

Посилання

Сторінка на Фейсбук