Біографія

Василь Поляков: джерело: Youtube

Василь Леонідович Поляков народився 2 березня 1972 року в Краматорську (Донецька область).

Знак зодіака: Риби

Народився в рік Водяного Щура

Національність: українець

Віросповідання: православний

Розмовляє російською, українською, англійською

Чому Полякова називають причетним до серії замовних вбивства і в наскільки маштабних шахрайських схемах він може бути замішаний? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Василь Поляков: джерело: Youtube

Згідно з офіційною інформацією в мережі, Василь Поляков - уродженець робітничої родини з Краматорська. У його досьє вказано, що в дитинстві його батьки переїхали до Харкова, де він закінчив школу. Окремі джерела вказують, що Поляков з дитинства відрізнявся розумом, вмінням стратегічно мислити, створювати плани і втілювати їх в життя.

Поляков - одружений. Дружина не є публічною персоною і ховається від ЗМІ. Політик є батьком двох дітей: дочки Єви і сина Адама.

В якості хобі Поляков називає гонки і конкретно, - Формулу-1. Крім того, Василь Леонідович підкреслює той факт, що є трудоголіком і для нього нормально присвячувати справам до 14 годин в день.

Освіта

Василь Поляков: джерело: Youtube

Василь Поляков, як і інші впливові українські політики і бізнесмени, має вищу освіту. У 1992 році закінчив Державний університет в Харкові. Є випускником економічного факультету.

Крім того, Поляков має науковий ступінь. Звання кандидата економічних наук отримав у 1997 році.

У 2001 році отримує другий диплом про вищу освіту. Є випускником Харківської юридичної академії. Тоді ж, за власним запевненням, вивчив англійську мову.

Кар'єра і бізнес

Василь Поляков: джерело: Youtube

Василь Леонідович Поляков протягом більшої частини дорослого життя співпрацює з Дмитром Святошем. Відповідно до загальної інформації, чоловіки знають один одного вже багато десятиліть, дружать і будують спільний бізнес.

Трудовий шлях Поляков почав в 1994 році. Перше місце роботи - завідувач плануванням в страховій компанії Автоінвестстрой - підприємстві з українським і литовським капіталом.

Кар'єра Полякова розвивається стрімко. Уже в 1997 році він стає консультантом по збуту товарів, а потім - генеральним директором Автоінвестбуду. В якості головної особи компанії АІС Поляков вперше фігурує в ЗМІ в 1999 - 2000 рр. Пізніше він стає главою компанії АІС-Імпорт.

У 2000 році Поляков отримує роботу директора корпорації Автоінвестстрой. Уже в 2003 році Василь Леонідович підкорює чергову кар'єрну вершину і займає крісло голови ради директорів АІС.

Відзначимо, що і в 2020 році Поляков не покидає місце голови Наглядової ради компанії, проте згідно з офіційним запевненням, не приймає активної участі в плануванні роботи АІС і здійсненні бізнес-угод.

В якості голів АІС Поляков і Святош досягли значного успіху. На даний момент їх компанія - одна з найбільших на ринку автомобільного ритейлу. Саме вони контролюють в Україні збут популярних авто економ класу марок Джиллі і МГ. До російсько-української війни АІС спеціалізувалися на продажу бюджетних авто марок УАЗ, ГАЗ, ГолАЗ, ПАЗ. Також в салони Святоша і Полякова часто зверталися фанати автомобільних марок Рено, Сітроен, Шевроле, Ауді. З чуток, загальні прибутки АІС до економічної кризи 2008 - 2009 рр. становили кілька мільярдів гривень на рік.

Політичну кар'єру Василь Поляков починає в 2006 році. Тоді він вперше потрапляє до Верховної Ради України. Отримує мандат від Соціалістичної партії. Знову переобирається в парламент в 2007 році від тієї ж політичної сили.

У 2012 році Поляков стає членом Партії регіонів, від якої в третій раз в кар'єрі потрапляє до Верховної Ради.

Покидає стіни парламенту в 2012 році, після ліквідації Партії Регіонів. Цілком ймовірно, Поляков передає естафету по захисту інтересів компанії АІС в вищих політичних колах свому партнеру Дмитру Святошу, який протягом всієї роботи восьмого скликання парламенту був членом скандально відомої депутатської групи Відродження.

Паралельно з кар'єрою депутата і політика Поляков розвивався як правозахисник. Є одним з керівників правозахисного центру Бізнес-центр Правозахист.

Василь Поляков є одним з найбагатших українців. Його статки оцінюються, як мінімум в 60 мільйонів доларів. Деякі незалежні експерти відзначають, що на його рахунках зберігається не менше 200 мільйонів доларів.

Згідно з офіційною декларацією, поданою нардепом у 2013 році, його доходи набагато скромніше, ніж заявлялося раніше. Поляков мав на рахунках близько 10 мільйонів гривень, квартиру, гараж і кілька авто.

Василь Леонідович вказував активи в 25 мільйонів гривень, а також цінні папери, вартістю понад 35 мільйонів гривень.

Компромат і чутки

Василь Поляков: джерело: Youtube

Згідно загальній думці, Василь Поляков є одним з найбільш скандальних сучасних українських бізнесменів.

Вперше Поляков потрапив в скандальні заголовки ЗМІ в грудні 2013 року. Тоді в деяких ЗМІ з'явилися повідомлення про те, що нардеп разом зі своїм другом і колегою Дмитром Святоші мають намір залишити лави провладної в той момент Партії Регіонів. Журналісти заявляли, що співвласники групи АІС виступили категорично проти політичного курсу, обраного тодішніми президентом і прем'єром Януковичем і Азаровим і протестували проти перших спроб розігнати євромайдан.

Однак дана версія подій була категорично відкинута самими Святошем і Поляковим, які відзначили, що дана інформація є помилковою і була замовлена ​​їх бізнес-конкурентом - олігархом з Харкова Олександром Ярославським.

Депутати заявляли про готовність подати до суду на видання, які розмістили цю інформацію і публічно заявляли про готовність підтримати курс, обраний тоді Віктором Януковичем.

Протягом трьох каденцій в якості народного депутата Поляков запам'ятався як один з найбільш злісних порушників регламенту і одного з найбільш активних кнопкодавів. Зокрема, Василь Леонідович попався на скандальних голосуваннях за сумнозвісну радницю Януковича Ганну Герман.

Однак куди більш серйозними виглядають численні публікації в ЗМІ про те, що Поляков є причетним до серії замовних вбивств та кредитному шахрайству грандіозних масштабів.

Згідно з даними, отриманими в результаті окремих журналістських розслідувань, в 2009 - 2012 рр. Святош і Поляков реалізували злочинну схему з виведення коштів, отриманих від російських партнерів з автомобільного бізнесу.

Незаконна бізнес-активність нібито здійснювалася через фірми-прокладки, директори яких, ймовірно, повинні були зникнути разом з грошима російських інвесторів українських бізнесменів-депутатів.

Але схема Святоша-Полякова, якщо вірити даним окремих ЗМІ, не спрацювала. Так, росіяни дізналися про плани своїх партнерів і в 2012 році вбили директорів двох підприємств, пов'язаних з українською АІС, які працювали в Росії. Згідно з інформацією ЗМІ, діяльність Полякова і Святоша привела до загибелі підприємців Климова і Сизранцева, вбивства яких пізніше активно розслідувалися. Проте слідство так і не змогло встановити вбивць бізнесменів.

Повідомляється, що після показових вбивств двох партнерів, Святош і Поляков злякалися і вирішили розрахуватися з ошуканими партнерами, після чого проекти групи АІС в Росії були тихо згорнуті.

Василь Поляков, так і багато інших українських підприємців вищої ланки, систематично звинувачуються в організації кредитного шахрайства. Конкретно, главу АІС, який в даний момент на постійній основі живе в Лондоні, часто називають одним з найбільш відомих українських кредитних шахраїв.

Саме Полякова звинувачують в систематичному переказі позикових коштів на інші рахунки з подальшої ліквідації підприємства-позичальника. Таким чином, бізнесмен отримував можливість позбутися від кредиту і залишити займ собі, не отримуючи при цьому проблем з законом.

Окремі ЗМІ повідомляють, що Поляков таким чином зумів обдурити безліч банків, включаючи Райффайзен Банк Аваль, УкрСиббанк, Альфа-Банк і ВТБ Банк і незаконно вивести сотні мільйонів гривень.

Для того, щоб убезпечити себе від судових позовів і уникнути численних позовів, Поляков нібито користувався своїм політичним лобі і активно підкуповував суддів, які брали потрібні йому рішення. 

Після 2014 року Поляков і Святош нібито не зуміли защішать свій бізнес, так успішно, як і за часів Януковича, через що в Дніпрі і декількох інших великих містах країни за борги були заарештовані салони АІС, що викликало ажіотаж в мережі. 

Крім того, Поляков регулярно звинувачують у контрабанді. Згідно з даними окремих видань, в 2018 році українські бюджетні підприємства закупили російські автобуси ПАЗ, які нібито призначалися для перевезення школярів. Однак підприємство-виробник - Павловський завод - включений до списку санкцій України проти Росії.

Після того, як інформація про закупівлі транспорту для школярів у росіян потрапила в мережу, в Україні почався скандал, який втім не змусив владу відмовитися від здійснення сумнівної оборудки.

В кінці минулого десятиліття Поляков і Святош переважно потрапляли в Мережу в скандальних заголовках. Зокрема, вони регулярно намагалися перешкодити арешту майна АІС і його передачу Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів (АРМА) в рамках кримінальної справи про шахрайство.

Партнери намагалися заблокувати конфіскацію в судовому порядку і отримати протекцію у вищих владних кабінетах.

У травні 2019 року Полякова викликали на допит в рамках розслідування у справі про шахрайство на суму, що перевищує 2 мільярди гривень.

Окремі ЗМІ заявляли, що екс-нардеп отримував повістки з прокуратури міста Києва для вручення повідомлення про підозру у кримінальній справі № 12013110000001043 за фактом заволодіння шахрайським шляхом грошовими коштами УкрСиббанку в розмірі понад 2-х млд.грн.

Тоді Поляков нібито всіляко уникав отримання повістки і намагався вирішити проблему через свого партнера і тодішнього депутата парламенту Дмитра Святоша.

Фотографії

Василь Поляков: джерело: Youtube

Василь Поляков: джерело: Youtube

Василь Поляков: джерело: Youtube

Відео

Посилання

Відсутні