Іван Михайлович Апаршин – український військовослужбовець, екс-працівник Міністерства оборони, соратник Гриценко, а тепер відповідальний за питання безпеки і оборони в команді обраного президента України Володимира Зеленського. Розповідаємо про біографію Івана Апаршина.

Біографія

Дата народження – 25.05.1956
Вік – 62 роки
Місце народження – Берлін, Германія
Національность – українець
Знак зодіаку – близнюки

Сім'я

Іван Михайлович одружений, сім'я виховує сина і внука.

Освіта

Інформації, де Апаршин здобув середню освіту немає. Однак відомо, що військовий навчався у вищому загальновійськовому командному училищі, де отримав спеціальність «інженер з експлуатації гусеничних і колісних машин».

Потім вступив до Військової академії імені М. В. Фрунзе і Національну академію оборони України. Має магістерський ступінь з військового управління.

Кар'єра і бізнес

Іван Апаршин пройшов шлях з простого командира взводу до працівника Міністерства оборони. Так, відразу після військового училища він пішов служити – був командиром взводу. Далі очолював роти, батальйони, штаб полку і одночасно навчався. Потім служив на штабних посадах у Генеральному штабі Збройних сил України.

У 1996 році Іван Апаршин працював помічником прем'єр-міністра. У 2000-х в компанії «Стіролоптфармторг», що займається продажем зубних щіток, одноразових тарілок і склянок. Через чотири роки кар'єра Апаршин явно пішла вгору – він стає заступником міністра оборони України. Через короткий час його призначають на посаду директора Департаменту воєнної політики та стратегічного планування Міністерства оборони України.

У 2007 році, коли посаду Міністра оборони обіймав Анатолій Гриценко, Апаршин отримав місце голови інспекції Міноборони. А через короткий час, з ініціативи самого Гриценка, його помічником по організаційно-аналітичного забезпечення.

Після – перший заступник голови управління оборонно-мобілізаційної роботи. У 2010-2011 роках за часів президентства Віктора Януковича Апаршин вже займав пост начальника Управління оборонної політики і політики безпеки, а в 2011-2014 – заступник директора Департаменту фахової експертизи та, знову ж таки, начальник Управління експертизи у сфері безпеки та оборонної політики Секретаріату Кабінету Міністрів України. 

Кар'єра політика

У 2014 балотувався до Верховної Ради за списком партії Гриценко «Громадянська позиція».

На президентських виборах 2019 кандидат в президенти України Анатолій Гриценко назвав Івана Апаршина претендентом на посаду міністра оборони в разі перемоги.

У квітні цього року тоді ще кандидат в президенти Володимир Зеленський представив свою команду. Місце відповідального за оборону і безпеку зайняв Іван Апаршин.

Команда Зеленського

Іван Апаршин, зайнявши місце в команді Володимира Зеленського, заявив про необхідність вступу нашої країни в НАТО. Він бачить в організації демократію, свободу і колективний захист, який сьогодні необхіден Україні. Апаршин особисто готовий очолити переговори про членство в Північноатлантичному Альянсі.

Також військовий експерт Зеленського розповідає, що не збирається ні на кого нападати. Однак впевнено вживе заходів, якщо на шляху до вступу в НАТО хтось стане на шляху України. За допомогою спецслужб обіцяє вдарити супротивника в відповідь нестандартним способом.

"Краще не чіпайте мене сьогодні, я вже вирішив, я буду вступати в НАТО", - заявляє полковник запасу.

Крім того, в одному з інтерв'ю військовий заявив, що новий президент має намір домагатися скасування «ганебного примусового призову». Він планує посилити армію постійно діючим резервом та системою територіальної оборони. До управління армією планують залучити бойових офіцерів, які мають за мету перемогти і захистити країну.

Більш того, на думку військового експерта, бюджет Міністерства оборони повинен бути максимально відкритим для громадськості. Кожен буде мати можливість дізнатися, куди була витрачена кожна копійка і наскільки ефективно були використані фінанси. Апаршин переконує, що команда Зеленського не збирається продовжувати практику приховування витрат на якісь закриті програми і незрозумілі нікому проекти.

А відкритість і ефективність дозволять збільшити розмір грошового забезпечення військовослужбовців і довести рівень цього забезпечення до рівня, як в країнах-членах НАТО.

Держава зобов'язана забезпечити військовому якісне життя – ось ще один постулат політики Апаршин. Це стосується і періоду, коли військовий служить, і коли йде в запас і навіть після відставки. Службове житло повинні отримувати в максимально стислі терміни. Крім цього, Апаршин обіцяє соціальний пакет, медичну страховку, можливість навчатися безкоштовно у ВНЗ, а також фінансову допомогу сім'ям.

Команда Зеленського, за словами Апаршина, вивчає проблемне питання, що стосується добровольців. Планують розглянути кожен випадок, коли людина пішла добровольцем на фронт, проте з якихось причин не змогла отримати посвідчення учасника АТО.

Обіцяно, що бізнес отримає реальну конкуренцію в сфері оборонного замовлення. Умови для всіх повинні бути рівні, вважає Іван Михайлович. Армія отримає надсучасне високотехнологічну зброю, а державне оборонне замовлення стане стимулом розвитку фундаментальної науки і проривних технологій.

"Укроборонпром" буде реформований і позбавлений повноважень з формування військово-технічної політики. З'явиться центральний державний орган виконавчої влади, який буде відповідати за формування і реалізацію військово-промислової політики.

Апаршин заявляє, що винні в трагедії в Іловайську і в Дебальцевому, а також початку війни в 2014 році і захоплення Криму – повинні бути покарані і притягнуті до відповідальності.

Фотографії

Відео

Посилання

Сторінка Івана Апаршин в Фейсбук