Біографія

Степан Полторак: джерело: скріншот з Facebook

Степан Полторак народився 11 лютого 1965 року.

Знак Зодіаку: Водолій

Народився в рік Дерев'яної змії

Національність: українець

Віросповідання: православний

У чому преса і користувачі мережі звинувачують екс-міністра? Які звинувачення проти нього висунули в РФ і що саме сталося між Зеленським та Полторак? - Відповіді в цій статті.

Сім'я

Степан Полторак: джерело: скріншот з Facebook

Степан Тимофійович Полторак уродженець села Весела Долина, що знаходиться в Тарутинському районі Одеської області. Джерела заявляють, що батьки екс-міністра живі і проживають на його малій батьківщині. Про особисте життя екс-міністра відомо вкрай мало. Автобіографія військового також скупа на особисту інформацію. Відомо, що Полторак є сімейною людиною. Дружина - Інна Геннадіївна Полторак. Має доньку. Діти екс-міністра - закрита інформація. У мережі немає навіть імені єдиної дитини Полторака.

Освіта

Степан Полторак: джерело: скріншот з Facebook

Степан Полторак, як і належить представникам вищого офіцерського ланки, має прекрасну освіту. Випускник Орджонікідзевського вищого військового Червонопрапорного командного училища при Міністерстві внутрішніх справ СРСР в місті Кірові. Пізніше отримав освіту у Військовій академії Збройних сил України.

У 2003 році стає кандидатом педагогічних наук. Захищає дисертацію на тему Педагогічні умови формування командира підрозділу у майбутніх офіцерів МВС України.

Стає доктором наук в державному управлінні. Захищає роботу на тему Уніфікація механізмів державного управління реформування Збройних сил в умовах трансформації суспільства в Національному університеті цивільного захисту України.

Кар'єра і бізнес

Степан Полторак: джерело: скріншот з Facebook

Службу у збройних силах СРСР починає в серпні 1983 року. Пройшов шлях від командира взводу до начальника штабу батальйону, командира батальйону, далі - полку, бригади. Обіймав посаду начальника управління бойової та спеціальної підготовки внутрішніх військ. У 2002 році став начальником Академії внутрішніх військ МВС.

Стає генерал-лейтенантом в серпні 2007 року.

Загальнонаціональну популярність Степан Полторак отримує 28 лютого 2014 року - відразу ж після перемоги Революції Гідності і початку анексії Криму армією РФ. Тодішнім виконувачем обов'язків президента України Олександром Турчиновим він призначається командувачем Національної гвардії України. У серпні того ж року Полтораку присвоюється звання генерала-полковника. У жовтні того ж року стає міністром оборони в другому Кабінеті міністрів Арсенія Яценюка. Тоді ж входить до складу членів Ради національної безпеки і оборони. Відзначимо, що Україна запам'ятала Полторака якраз в гарячий період російсько-української війни 2014-2015 рр., коли він регулярно виступав на прес-конференціях з повідомленнями про те, що відбувається на фронті.

Входить до складу Кабміну Володимира Гройсмана, який призначається 14 квітня 2016 року.

У жовтні 2018 року Степана Полторак подає у відставку з військової служби, але зберігає звання міністра оборони. Новини в той період рясніли розповідями про те, що у відставку з армії він пішов через необхідність зберегти право на міністерський портфель, так як з 2019 року Міноборони має право очолювати виключно цивільна особа.

З обранням шостого президента Зеленського весною 2019 року Полторак подав у відставку. Верховна Рада не задовільнила його прохання. З політичної арени Полторак виходить лише восени того року з обранням Кабміну Олексія Гончарука.

Степан Полторак - володар десятків нагород і регалій, серед яких слід назвати наступні:

  • Орден Богдана Хмельницького I - III ступенів;
  • Відзнака Президента України - медаль За бездоганну службу;
  • Заслужений працівник освіти України;
  • Медаль За бойові заслуги;
  • Почесний знак МВС України;
  • Знак МВС України «Закон і честь»;
  • Знак МВС України «За розвиток науки, техніки та освіти» І та ІІ ступенів;
  • Знак МВС України - медаль «За професіоналізм в управлінні»;
  • Відзнака «За відзнаку в службі» І та ІІ ступеня
  • Відзнака командувача внутрішніми військами МВС України «Мужність, честь, закон»
  • Відзнака командувача внутрішніми військами МВС України «Хрест пошани" За будівництво і становлення внутрішніх військ МВС України
  • Нагородна зброя - пістолет «Glock 19» і 103 патрона (17 грудня 2014 року)
  • Нагородна зброя - револьвер «Alfa 3541» калібром .357 Magnum (16 жовтня 2015)
  • медаль «За бездоганну службу у внутрішніх військах МВС України» І, ІІ та ІІІ ступеня
  • Ювілейна медаль «10 років МВС України»
  • Ювілейна медаль «10 років внутрішнім військам МВС України».
  • Почесний громадянин Харкова.

Згідно з даними податкової декларації за 2019 рік, Степан Полторак мав власну квартиру в Києві, користувався правом проживання в готельному номері і службовим будинком від Міністерства оборони. Заробітна плата в якості міністра, прибуток від продажу майна, гонорари, а також пенсія за вислугою років за підсумками 2019 року в Полторака склали майже 1 мільйон гривень. Полторак має гривневий вклад у банку в розмірі близько 100 тисяч гривень. Готівкою міністр зберігає майже 200 тисяч доларів, понад 50 тисяч доларів і більше 200 тисяч гривень. Має рахунки в банках: близько 350 тисяч гривень, понад 20 тисяч євро

Компромат і чутки

Степан Полторак: джерело: скріншот з Facebook

Протягом міністерської кар'єри регулярно звинувачувався в неефективності, тісних зв'язках і кумівстві з п'ятим президентом України Петром Порошенко.

У 2018 року журналісти одного з українських видань звинуватили Полторака в причетністі до закупівель за завищеними цінами старих БМП-1 (випуску 1966-1983 років) у польської фірми Wtorplast. У схемі нібито брали участь скандальний заступник глави РНБО Олег Гладковський і депутат Сергій Пашинський.

Сам Степан Тимофійович категорично заперечував ці звинувачення і стверджував, що журналісти грунтувалися на недостовірних даних по закупкам обладнання для ЗСУ.

Як міністр оборони України Полторак систематично переслідується урядом Російської Федерації. З 2015 року на нього було порушено кримінальну справу за звинуваченням у застосуванні заборонених засобів ведення війни і геноциді.

Влітку 2019 року під час участі Степана Полторака розігрався ще один скандал. На представлених в мережі відео і фото було видно як новообраний президент Зеленський з розлюченим виглядом відштовхує від себе міністра оборони. Сам Полторак заявив, що глядачі не правильно оцінили зафіксований на фото та відео інцидент. Причиною ворожнечі між політиками тоді називали неприязні між ними відносини, на грунті його вірності Петру Порошенко.

Згідно з даними джерел, навіть після відставки Полторак зберіг вплив в Міністерстві оборони і регулярно навідується до відомства, що знову правокує чутки про реалізацію ним корупційних схем.

Фотографії

Степан Полторак: джерело: скріншот з Facebook

Степан Полторак: джерело: скріншот з Facebook

Степан Полторак: джерело: скріншот з Facebook

Відео

Посилання

Ссылка на официальную страницу Политика в социальной сети Фейсбук.

Ссылка на официальную страницу Политика в социальной сети Твитер.