Біографія

Яке скандальне прізвисько дали Василю Костюку в ЗМІ? З якими впливовими фігурами сучасної України його пов'язують і чому вкрай мало згадок про нібито одного з найвпливовіших юристів країни? - Розібратися в цьому і багато іншого ми постараємося в цьому матеріалі.

Сім'я

Василь Васильович Костюк народився у Львові. Точної дати народження адвоката в відкритих джерелах немає. У деяких публікаціях є згадки про те, хто він народився в 1971 році у Львові.

Є згадки про те, що Василь Костюк є щасливо одружиним чоловіком. Батько трьох дітей. Позиціонуєт себе в якості відданого сім'янина.

В якості хобі вказує читання і подорожі. Є фанатом жанру фентезі.

Освіта

Згідно з деякими згадками у ЗМІ, Василь Костюк є випускником юридичного факультету Львівського університету імені Івана Франка.

Кар'єра і бізнес

Є згадки, що трудову діяльність Василь Костюк почав на п'ятому курсі університету. Він влаштувався на роботу в один з кращих юридичних фірм Львова. У 2005 році отримує ліцензію на здійснення адвокатської діяльності, однак на самому сайті професійної організації згадок про Костюка немає.

Адвокатська кар'єра Василя Костюка триває вже 15 років і за цей час він за згадуванням окремих ЗМІ зумів стати одним з провідних фахівців у сфері нерухомості, інтелектуального і цивільного права. З 2007 року начебто бере активну участь в кримінальних процесах, а з 2008 року входить в списку найбільш успішних адвокатів України.

Компромат і чутки

Василь Костюк є одним з найбільш закритих українських адвокатів. У мережі немає інформації про його профілі в соціальних мережах, а на сайті Львівської ради адвокатів немає згадок про нього. В Інтернеті можна знайти кілька фото Василя Костюка, які ми з юридичних причин не можемо публікувати на нашому сайті. Судячи з відсутністю інформації про нібито відомого адвоката, він має намір уникає публічності і перешкоджає попаданню інформації про себе в ЗМІ.

Однак в інтернеті є кілька значних розслідувань, проведених відносно Василя Костюка, які носять скандальний характер.

Окремі ЗМІ називають Василя Васильовича Костюка і нібито його колишнього колегу Верланова Сергія Олексійовича чи не власником найбільшого на Західній Україні і одного з найбільших у всій країні конвертаційних центрів.

Своєю нібито не законною діяльністю Костюк почав займатися, після того, як його друг і партнер по бізнесу зайняв посаду заступника міністра фінансів, а в квітні 2019 - нібито виграв конкурс на посаду глави Державної податкової служби України. Ходили чутки, що результати конкурсу були давно відомі, так як сам Верланов і його приблизна союзниця міністр фінансів Оксана Маркарова зуміли домовиться зі сторонами, від яких і залежало призначення.

Сергій Верланов і Василь Костюк нібито користуючись заздалегідь купленим заступництвом влади і правоохоронців створили мережу фірм з конвертації незаконних доходів. Партнери, згідно з повідомленнями окремих ЗМІ, володіють конвертаційними фірмами під вивісками ТОВ «ВІК Лімардо», ТОВ «ТД ШТЕРН», ТОВ «ГРИФОН ПЛЮС», ТОВ «ЕКО-ТРЕЙД ЗАХІД», ТОВ «ВЕСТ Табакко ГРУП», ТОВ »Н-ПРОДАКШН «, ТОВ» ФОРЕСТ САНРАЙЗ.

Окремі сайти відкрито називають його королем конвертів, завдяки якому нібито відмиваються мільярди гривень. Веде бізнес Василь Костюк, за припущеннями окремих журналістів, завдяки величезних хабарів, які платить впливовим чиновникам і правоохоронцям.

Василя Костюка також пов'язують з такими структурами, як «Кондра і партнери», Гніздичівський державний спиртовий завод, ТОВ «Інтенсив», ТОВ «ЛЬВІВ-ІНВЕСТ ПЛЮС», ТОВ «АПОЛЮКС ХОЛДИНГ ЛІМІТЕД», ПП «БАСТРАНС», а також адвокатським об'єднанням «Кондра і партнери », яке раніше потрапляло в ЗМІ про звинуваченнями у формуванні« штучного »податкового кредиту. Є згадки Василя Костюка в зв'язку з причетністю до роботи фірм-одноденок ТОВ «СТРОНГФЕСТ», ТОВ «ЕМІРАТ ТОРГ», ТОВ «Колос ГРУП», ТОВ «НОВОТЕХ ГУРТ», ТОВ «СТРОЙ МЕРЕЖА», ТОВ «АЗОВБУД ЛТД», ТОВ « Калабрія », ТОВ« АЛЬТА ГЛОБАЛ »ТОВ« СТАЛЬ СНАБ », ТОВ« ДОНПАК ».

Згідно із заявою окремих ЗМІ, свою діяльність по організації конвертаційних центрів, відмиванню незаконних доходів та іншій незаконній діяльності Верланов і Костюк продовжили і після приходу до влади президента Зеленського. Нібито є дані, що Василь Костюк керує великим центром конвертації, розташованим у Львові. Він нібито діє через фіктивні підприємства, зареєстровані на підставних осіб. Через них і проводилися операції з відмивання коштів. У числі можливих партнерів Костюка називали Дмитра Івановича Вітика - засновника і власника ТОВ «Мега-Тех». Василя Васильовича також назвали особою, що сприяє отриманню земельних ділянок поблизу Стрийського ринку під забудову торгово-офісного центру, що викликало великий скандал у Львові.

У мережі також є публікації про те, що Василь Костюк керує роботою податковою службою Львівщини через давнього партнера Олександра Кондра. Крім того, заявляється, що фірми Костюка, що допомагають уникнути сплати податків зараз працюють в Києві, Маріуполі, Львові, Донецьку.

Ім'я Василя Костюка також згадувалася в новинах, пов'язаних з головою Державної митної служби України Максима Нефьодова.

Так, в кінці 2019 року журналіст Євген Плінскій преставився розслідування з приводу затримання в пункті пропуску "Краковець" двох автовозів з машинами іноземної реєстрації. Усередині авто були також виявлені запаси брендового одягу на кілька мільйонів гривень. Авто з контрабандою були зареєстровані на фірму Мотолайк, яку пов'язують з родичем Нефедова - Андрієм Дуліком, але кінцевим бенефіціаром якої є саме Василь Костюк.

Сам глава ДФС всіляко заперечував, що пов'язаний з даною справою про контрабанду і зазначив, що його зв'язок з ймовірними контрабандистами виглядає вкрай не переконливою.

Згідно з інформацією окремих джерел, у зв'язку зі справою Мотолайка у Василя Костюка були проведені обшуки. Постанова про проведення слідчих заходів нібито було видана Печерським районним судом Києва. Костюка нібито підозрювали в формування схемного НДСа з імпортованих під замовлення авто з США і ЄС.

Відео

Посилання

Відсутні