Керівник секції ветеранів Ядерного товариства України Володимир Коровкін взяв участь у круглому столі ветеранів Міжнародного Союзу ветеранів атомної енергетики та промисловості "60 років МАГАТЕ: атомна енергетика як фактор сталого розвитку", який відбувся у рамках 60-ої Генконференції МАГАТЕ 27 вересня у Відні. Про це порталу "Знай.ua" повідомила прес-служба Міжнародного Союзу ветеранів атомної енергетики та промисловості.

Український експерт виступив із доповіддю, присвяченою аспектам безпеки при реалізації проектів продовження термінів експлуатації та модернізації українських атомних блоків. У своєму виступі він детально розповів про роботи, які були проведено в ході продовження термінів експлуатації е/б №1 і №2 РАЕС, блоків №1 і №2 ПАЕС і першого блоку ЗАЕС. При цьому він підкреслив, що в питаннях продовження термінів експлуатації є ряд складнощів, перш за все, із фінансуванням.

Крім того, Володимир Коровкін відзначив, що в атомній енергетиці України існують і інші проблеми, зокрема, із будівництвом нових потужностей. "На жаль, ми досі не маємо чіткої конкретики в питаннях створення нових ядерних блоків: які блоки і на яких майданчиках будуть будуватися. І навіть щодо блоку №3 Хмельницької АЕС, будівельна готовність якого перевищує 75%, теж немає ні виконавців, ні якоїсь ясності", - повідомив він.

"Усі ці основні проблеми повинні бути вирішені, тому що інакше атомна енергетика помре. А без атомної енергетики не можна існувати, бо альтернативи їй не існує", - підсумував керівник секції ветеранів Ядерного товариства України.

У свою чергу, білоруський експерт, керівник групи із взаємодії з державними органами та організаціями РУП Білоруської АЕС Микола Груша у своєму виступі розповів про позитивний досвід спорудження нових потужностей у Білорусі. "Нинішній стан будівництва Білоруської АЕС іде приблизно в межах плану", - повідомив він. Микола Груша також зазначив, що спочатку Білорусь розглядала проекти, запропоновані японською компанією "Mitsubishi", корейськими фахівцями, французькою "AREVA" і американською "Westinghouse", але у підсумку вибір був зроблений на користь проекту російського "Росатому". "Перш за все Росія гарантувала надання державного кредиту, а також погодилася спорудити станцію до 2020 року. Є й інші причини: спільність мови, спільність технологій, територіальна близькість і можливість стажування персоналу", - уточнив керівник групи із взаємодії з державними органами та організаціями РУП Білоруської АЕС.

Популярні новини зараз

Фінансова допомога від ЮНІСЕФ: хто і як може отримати

Виплати скасують, а ви і не знатимете: хто з українців може не дочекатися соціальної допомоги у жовтні

З пенсіонерів здиратимуть податки: можуть відібрати 20% виплат

По 3600 грн щомісяця виплачуватимуть пенсіонерам: хто може отримати гроші

Показати ще

У рамках круглого столу актуальними питаннями атомної енергетики своїх країн також поділилися інші європейські експерти - представник ветеранської організації Фінляндії, екс-віце-президент "Fortum" Джуссі Хелске, голова Громадянської комісії з безпеки при чеській АЕС "Дуковани" Алеш Йон, представник ветеранської організації Франції Андре Маіссо, виконавчий директор БУЛАТОМ (Болгарія) Станіслав Георгієв, а також - генеральний секретар Словацького ядерного форуму.

Як повідомляв портал "Знай.ua", українські аграрії пересядуть на сучасні трактори. Компанії вже підписали протокол про реалізацію проекту з оновлення парку сільськогосподарської техніки.