Лідер шиїтської опозиції богослов Муктада ас-Садр віддав розпорядження своїм послідовникам атакувати американських військовослужбовців, що знаходяться в Іраку.

"Вони є для нас легітимною метою", - повідомив релігійний авторитет, який після вторгнення США до Іраку в 2003 році очолив так звану "армію Махді".

Після цього ас-Садр відійшов від політичної діяльності, присвятивши себе вивченню Корану. Він повернувся до неї під час відсторонення прем'єр-міністра Нурі аль-Малікі, спочатку підтримавши його наступника Хайдара аль-Абаді, що обіцяв боротися з корупцією.

Однак після того, як всі ініціативи нового глави уряду провалилися, ас-Садр перейшов в опозицію, скликавши своїх прихильників на безстрокову маніфестацію біля зеленої зони Багдада. Вона ознаменувалася штурмом парламенту Іраку.

Читайте також: Терористи застрелили чотирьох людей в Алма-Аті

Популярні новини зараз

Микола Томенко: Село зачищають під корінь – спочатку закривають школи, тепер забирають прибуткові підприємства

Ще раз підвищать пенсії до кінця року: хто зможе отримати більше

Нові правила у метро: пасажирів змусять доплачувати

Індексація зіграє проти пенсіонерів: як нові пенсії вплинуть на субсидію

Показати ще

Нагадаємо, що кілька днів тому міністр оборони США Еш Картер повідомив про направлення в Ірак ще 560 американських військовослужбовців.