Вихідців із тимчасово окупованих територій, які зняли соціальну рекламу про переселенців, ООН нагородила другою премією у всеукраїнському конкурсі. Мешканці Луганська, Севастополя та Донецьк закликають припинити дискримінацію і переосмислити термін "переселенець".
Вони певні, що проблема стоїть гостро, хоча більшість українців ніби її і не помічають. Cвоєю роботою, вони намагались змістити акценти щодо неї, пояснити, що відчувають і якого ставлення до себе прагнуть.
"Щодня спілкуючись із різними людьми, від таксистів до журналістів та викладачів ВИШів, я дуже часто зустрічаю вкрай негативне ставлення до внутрішньо переміщених осіб. Серед моїх знайомих є багато свідомих громадян і патріотів України, включно зі мною. Мені болісно, коли замість поваги за свою відданість державі, всі ці люди отримують зневагу, або, в кращому випадку - жалість", - розповіла Знай.ua автор ідеї та колишня донеччанка Катерина Покрасова.
Читайте також: ТОП-5 фільмів про переселенців, нагороджених ООН (відео)
За її словами, режисер та актори хотіли донести до людей власну думку: переселенці не завжди потребують якогось особливого ставлення та співчуття. Знімальна команда планує продовжувати працювати із темою Переселенців. Представники спільноти думають змінити ставлення суспільства до ВПО.
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Активістам створити відео допомогло громадського об'єднання "Ясно" - спільнота молодих медійників, які простою мовою прагнуть інформувати українців про важливі проблеми, однією із яких і є доля внутрішніх переселенців.
"Все, що нам потрібно - це гідне ставлення як до рівноправних членів суспільства", - підсумувала Катерина.
Нагадаємо, днями, у America House у Києві нагородили переможців та фіналістів конкурсу соціальної реклами на проблематику внутрішніх переселенців. Організатори Molodiya Festival, креативне агенство PROVID та Агенство ООН у справах біженців відзначили розмаїття та якість робіт цінними подарунками. Головний грошовий приз автори віддали на благочинність.