Існує дві думки про те, скільки людині необхідно спати, щоб схуднути. Відповідно до першої, під час сну відбувається накопичення жиру. В результаті, чим менше ви спите, тим більше енергії витрачаєте. На думку інших, повноцінний сон покращує і нормалізує обмін речовин.

Цю проблему вирішили вчені. Нещодавно співробітники Університету Бригама Янга провели дослідження, а його результати опублікували в журналі American Journal of Health Promotion.

Для експерименту вчені проаналізували стан здоров'я тих, хто спить менше шести годин на добу і тих, хто відпочиває більше дев'яти годин. Дослідники з'ясували, що фігурі шкодить як надлишок, так і недолік сну. Було виявлено, що учасники, які спали менше 6,5 години або більше 8,5 години на день набрали більше ваги.

"Коли ми не висипаємося, активізується гормон грелін. Саме він подає сигнал організму про те, що енергії не вистачає і треба чимось терміново перекусити. Цей "гормон голоду" спонукає нас їсти більше, ніж зазвичай. А ось рівень лептину, "гормону ситості", який сигналізує мозку про те, що пора припиняти їсти, зменшується. Баланс цих двох гормонів можливий тільки тоді, коли людина спить належний час - не менше 6 і не більше 9 годин", - каже американський психолог Шелбі Харріс.

Читайте також: Вчені із США провели першу телепортацію

Популярні новини зараз

Грошову допомогу дадуть не всім: що треба підтвердити

Гороскоп на 26 листопада: у вівторок Всесвіт на вашому боці

Який стаж не зарахують до пенсії: роки роботи просто викинуть

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Показати ще

Постійний недосип буде утримувати зайву вагу і перемогти його буде вкрай важко. У ході цього ж дослідження з'ясувалося, що чим суворіше людина дотримується режиму дня, тим менше у неї проблем з жиром.

Приміром, люди, які лягають спати в різний час (з різницею не менше 90 хвилин), швидше набирають вагу. Тим, хто лягає спати приблизно в один і той же час кожен день, ця проблема не загрожує.