Цього сезону жителі Києва стали рідше орендувати дачі на літо, помітили в компанії "СВ-девелопмент". Пояснюють це зменшенням доходів людей і невеликою кількістю бюджетних варіантів серед будинків на природі.
"Ситуація із дачами приблизно така, як і рік тому — кияни перестають винаймати дачі на літо. Оренду літніх будинків вже не можна назвати повноцінним ринком. Якщо до 2014 року в Київській області винаймали близько півтисячі дач, то зараз і до півсотні не доходить. Зазвичай орендують у знайомих і друзів. Через це статистичні дані мають велику похибку", - пояснює порталу "Знай" Сергій Костецький, аналітик ринку нерухомості компанії "СВ-девелопмент".
За 17-20 кілометрів від центру Києва дачі здають за 5,5-7 тис. грн у місяць. У більшості із них немає санвузла в будинку, ремонту — не один десяток років. Натомість є 3-4 кімнати, фруктові дерева на подвір'ї та місця для розведення багаття. Дачі пропонують на невеликих ділянках — на 4-8 соток.
"Пристойні варіанти із ремонтом і недалеко від водойм здають за 25-30 тисяч гривень. У деяких на території можуть бути невеликі басейни, майданчики для дітей або тенісні корти. Ще кілька років тому такі можна було винайняти у два рази дешевше. Але через те, що вартість ремонту та обслуговування стала дорожчою, а влада ввела податок на нерухомість, власники підняли ціну", - пояснює столичний ріелтер Наталія Бондар.
Читайте також Як найвигідніше позичити гроші у банку
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Найбільш популярним місцем для оренди заміських будинків є столичний масив на Осокорках, село Щасливе неподалік Борисполя, будинки біля Коцюбинського та по Одеській трасі поряд із Кругликом.
"Зараз будинок на літо знімають переважно молоді пари, що орендують квартири десь на відшибі. Вони з'їжджають із своєї однокімнатки у будинок. Більше проводять часу там із друзями та не платять величезних рахунків за комунальні послуги. Другою категорією є спеціалісти міжнародних компаній. Вони переважно орендують елітне житло, аби там більше часу проводити із дітьми. На жаль, для для переважної більшості киян така зміна стилю життя є дорогою", - говорить спеціаліст.
Ринок оренди житла на літо міг би стати більш розвинутим, якби власники дач пропонували кращі умови, вважає Наталія Бондар. З травня до неї телефонує 5-7 людей, які шукають будинок на літо.
"Більшості із них немає чого запропонувати. В першу чергу, через жлобство власників дач. Деякі беруть по 5-7 тисяч гривень за оренду, а не можуть купити нормальне ліжко за півтори тисячі гривень або душову кабіну. Попадалися й такі господарі, що взагалі забороняли водити друзів на свої ділянки і розпалювати там багаття. Звісно, ніхто в них так і не винайняв дачу", - пояснює ріелтер.
За її спостереженнями, киян найбільше цікавить при оренді літнього будинку туалет і душ в домі, інтернет, пральна машина, мікрохвильова піч, місце для машини, газон і барбекю-зона. Свіжий ремонт, нові меблі й телебачення на затребувані.
"Також цікавляться, чи далеко сусіди. Ніхто не хоче жити під наглядом сусідів. Звісно, для багатьох важлива наближеність до озера чи річки", - говорить Наталія.
Нагадаємо, вартість оренди однокімнатних квартир цього літа не знизилася. Житло без ремонту пропонують від 4 тис. грн.