Більшість офісних працівників в Україні не задоволені своєю робою. Особливо таких побільшало протягом останніх трьох років, кажуть спеціалісти ринку праці. Багато людей, що зараз працюють у страхових компаніях, банках, рекламних агенціях, вважають, що помилилися із професією.

"Їх не задовольняє повільний кар'єрний ріст, величина зарплати та умови роботи. Особливо багато таких серед молоді. Вони розраховували на вищий рівень життя", - пояснює порталу "Знай" Катерина Рудньова, експерт ринку праці.

Читайте також Українські дороги ремонтуватимуть австрійці

Кожен п'ятий офісний працівник в Україні хоче кинути свою роботу. Такі дані свого опитування цього тижня оприлюднив аналітичний центр міжнародного кадрового порталу "Хедхантер". Люди хочуть звільнитися не лише через низький рівень зарплат, а й через рутинну роботу. Також серед причин зміни місця праці є неофіційна зарплата, зменшення бонусів і різних виплат. Найчастіше про звільнення думають працівники страхових компаній і банків.

"Зараз ситуація на ринку праці серед офісних працівників особливо гостра. Крупні компанії і банки почали скорочувати людей ще 2013 року. Потім прокотилася хвиля закриття десятків страхових компаній і фінустанов. Через це на ринку опинилося значно більше хороших фахівців, ніж потрібно. Відповідно їхні зарплати і не ростуть. Навіщо, піднімати зарплатню своєму працівнику, якщо такий самий безробітній працюватиме на менші гроші?", - говорить спеціаліст.

Популярні новини зараз

Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень

В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту

Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Якби таке скорочення спеціалістів було 4-5 років тому, то це б не призвело до такої великої кількості охочих звільнитися, вважає Катерина Рудньова. Адже тоді це було знецінення гривні у три рази.

"Після девальвації нашої валюти працівники різних сфер не бояться міняти роботу. Вони бачать, як із кожним місяцем падає їхня купівельна спроможність. Тому не готові терпіти затримок зарплати навіть на тиждень. Так само не можуть більше року працювати без підвищення доходу", - пояснює фахівець.

Окрім фінансової причини для звільнення, актуальнішою стала й проблема мотивації кадрів. З 2006 року в різних сферах роботодавці виділяли своїм підлеглим надбавки, бонуси, часто влаштовували корпоративні свята. Після двох криз такі явища на вітчизняному ринку праці стали швидше винятком, ніж правилом.

"Майже всі роботодавці зараз заощаджують. Тому нерідко міняють структуру організації, замінюють вимоги до працівників. А до цього готові – одиниці. Решті легше кинути роботу", - пояснює.

Нагадаємо, протягом минулого року, за даними Міжнародного кадрового порталу "Хедхантер", кожен сьомий офісний працівник звільнився. Найменше таких було серед програмістів.