Збільшення продажів електрокарів автомобілів і спад у сфері дизельних технологій ставлять під загрозу економіки багатьох країн світу. Ціни на нафту і платину можуть сильно але впасти на світових ринках.

Про це повідомляє Bloomberg. Багато світових автовиробників намагаються якомога швидше налагодити виробництво власних електромобілів, щоб покласти край використанню бензину і дизельного палива. Через перехід споживачів на еко-транспорт, падає попит на платину, яку використовують для очищення вихлопних газів від токсичних речовин. Дизельні моделі автомобілів постраждали через скандал з викидами в Volkswagen. Один з головних експортерів "чорного золота" - Саудівська Аравія готується до пост-нафтової ери.

"В минулому році, майже кожна друга унція платини, використовуваної в усьому світі, була продана автомобільної промисловості. Видобувають метал в основному в Південній Африці і Росії", - розповів аналітик Марк Елліот.

Читайте також: Джеймса Бонда пересадять на екологічний суперкар

Уряду пропонують субсидії для обміну звичайних автомобілів на електрокари. Виробники розробляють нові моделі, які коштують менше і можуть їздити на всі великі відстані.

Популярні новини зараз

Ухилянтам пояснили, коли у них почнуть відбирати речі

Ні чим не погидують: в ухилянтів-боржників відбиратимуть останнє, в тому числі і особисті речі

Українці можуть звільнити себе від щомісячної сплати за доставку газу: що потрібно зробити

Все, що накопичували – може зникнути: клієнти ПриватБанку втрачають заощадження

Показати ще

На Model 3 від Tesla за 35 тисяч доларів вишикувалася ціла черга ще до початку офіційних продажів. У Німеччині оголосила про виділення 1,2 мільярда євро для стимулювання галузі еко-транспорту. Чверть суми витратили на створення загальнонаціональної мережі станцій високошвидкісний зарядки автомобілів

Але платина все ж може не піти на задній план. Вона активно використовується при будівництві гібридів, які можуть кинути виклик електрокарам. Метал може залишатися частиною структури енергетики і після 2050 року.