У епоху, коли екрани стали продовженням нас самих, думскроллінг став справжнім бичем. Це звичка нескінченно гортати новини, часто тривожні чи депресивні, що затягує нас у вир стресу та тривоги.
Здається, що новини, одна страшніша за іншу, йдуть один за одним, а ми, поглинаючи їх, все більше втрачаємо зв'язок із реальністю.
Думскроллінг – це не просто надмірне споживання інформації, а залежність, яка призводить до погіршення психічного стану. Кожна погана новина запускає в організмі стресову реакцію, підвищуючи рівень кортизолу та посилюючи тривогу.
Довгий час, проведений у соціальних мережах та на порталах новин, може не тільки викликати депресію, а й формувати екзистенційну тривогу.
Про це пише GQ.
Абоненти схопляться за голову? Київстар знову міняє тарифи з 15 січня
Подорожчання мобільного зв'язку не вдарить по кишені: які найдешевші тарифи для пенсіонерів
Житомирська та Кіровоградська області стали лідерами у порушенні екологічного законодавства: Держекоінспекція показала найгучніші справи
Від пенсії заберуть 20%: пенсіонерів можуть позбавити останніх копійок для виживання
Як думскроллінг впливає наш мозок?
Наш мозок схильний зосереджуватись на погрозах, що пояснює, чому ми так легко захоплюємося негативними новинами. Дослідження підтверджують: що більше ми поглинаємо тривожної інформації, то вища ймовірність виникнення стресу і депресії.
Відчуття, що світ руйнується стає звичним, а тривога – постійною супутницею. До того ж, під час війни з тривожними новинами ми втрачаємо зв'язок із реальним життям, ізолюємось і починаємо почуватися безсилими.
Що робити, щоб уникнути цієї пастки?
Існують методи, які допоможуть повернути контроль над собою та припинити цикл нескінченного перегортання:
-
Програми для тайм-менеджменту. Використання інструментів, таких як Forest або StayFocusd, допомагає організувати час та обмежити його.
-
Медитація та усвідомленість. Практики допомагають повернутися зараз, зменшити стрес і перезавантажити мозок. Медитація є захистом від неспокійних думок, викликаних потоком новин.
-
Здорові кордони з інформацією. Встановіть часові рамки для читання новин, щоб уникнути надмірного поглинання тривожних матеріалів. Не забувайте про "зони без технологій" – наприклад, спальня має бути місцем для відпочинку від цифрового світу.
-
Позитивне споживання інформації. Замість того, щоб заповнювати свій розум лише негативом, варто шукати надихаючий та мотивуючий контент. Підтримайте себе цікавими та корисними темами, які допоможуть вирватися з рутини кошмару новин.
З невеликими зусиллями ми можемо розірвати це хибне коло і повернути своє психічне здоров'я.
Нагадаємо, обіймаєтесь і тому не одужуєте: помилки українців під час лікування ГРВІ
Раніше ми писали про те, що вибір за тобою: медики пояснили, що кишкові гази все одно вийдуть, тільки через рот
Крім того, Знай.ua розповідав про холодильник з сенсорним екраном і духовку, яка підкаже ШІ-рецепти: LG створив кухню майбутнього