Особливо актуальною в період поширення коронавірусу у світу стала тема підвищення імунітету. Якщо імунна система здорова, лімфоцити міцні і їх багато, то організм виходить з будь-якої боротьби переможцем. Як тільки організм піддається атаці інфекції, тобто в нього проникають хвороботворні бактерії, мікроби, віруси, то лімфоцити починають виробляти антитіла. Ці білки і є зброєю людського імунітету.
Головні вороги імунної системи, це простудні та інфекційні захворювання, сезонні гіповітамінози, стреси, жорсткі дієти, зловживання алкоголем і сигаретами, неграмотне застосування антибіотиків.
Методи зміцнення імунітету надзвичайно прості:
- Не палити і не пити
- Їсти багато овочів і фруктів
- Достатньо висипатися
- Займатися спортом
- Не нервувати
Яким має бути харчування, щоб імунітет став нашим надійним другом
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
1. Кращим захистом клітин тимуса (вилочкової залози) є каротини, з яких синтезуються вітамін А, і вітамін Е. Чим вищою є їхня концентрація, тим успішніше цей орган здатний боротися з мікроорганізмами. Захисні тіла також виробляє селезінка і тому вона повинна бути захищена від шкідливих речовин такими антиокислювачами, як вітаміни А і Е. Провітамін А міститься в моркві, шпинаті, ягодах шипшини. Вітаміном Е багаті рослинні олії, більше того ВООЗ рекомендує в день з'їдати дві столові ложки оливкової олії.
2. Концентрацію каротинів у всіх клітинах організму підвищує регулярне вживання томатного соку. Дефіцит в організмі вітаміну Е легко подолати, якщо щодня приймати по столовій ложці рослинної олії — в чистому вигляді або салатах.
3. Задля насичення організму вітаміном С та залізом слід їсти більше цитрусових та яблук.
4. Підтримати імунітет допоможуть цинк, якого багато в неочищеному зерні та пивних дріжджах і селен, яким багаті зерновий хліб, яловичина, телятина, індичка, часник.
Крім того, рекомендується щодня ходити пішки не менше 30-40 хвилин, оскільки саме стільки часу потрібно організму, щоб активізувалася серцево-судинна і імунна система.
Обов’язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше
Нагадаємо, накачати прес на карантині легко - топ-8 ефективних вправ для найлінивіших. Які вправи виконувати, щоб накачати прес у домашніх умовах.
Як повідомляв портал "Знай.ua", як не набрати зайві кілограми на карантині, топ найкращих домашніх тренувань. Тренування вдома на карантині, як зберегти форму без походів у зал
Також "Знай.ua" писав, чи можуть бути корисними кава, хліб та шоколад? Дієтологи розвіяли сумніви щодо популярних продуктів і розповіли про основи правильного харчування