Сало є традиційною стравою української кухні, або навіть її візитівкою. На думку окремих лікарів, воно може бути елементом здорового харчування. Однак, сало може бути протипоказане при низці захворювань, тому деяким людям треба бути обережним у його споживанні або навіть повністю відмовитися від цього тваринного продукту.

Сало є тваринним жиром, що треба враховувати у його місці у раціоні. Саме тому людям з захворюванням жовчного міхура або підшлункової залози слід обмежити його у вжитку, а у випадку гострих запальних процесів - взагалі не споживати сала.

Хліб, сало, цибуля, фото pixabay

Суперечливою є роль сала в утворенні холестеринових бляшок у судинах, які є причиною таких серйозних станів як інфаркт та інсульт. Традиційні наукові погляди вважають тваринні жири особливо небезпечними для кровоносної системи. Однак останні дослідження показують, що вживання тваринних жирів може зменшувати ризик серцево-судинних захворювань. Науковці припускають, що такий раціон спричинює зменшення надходження цукрів, шкода від яких значно більша. Тим не менш, особам з серцево-судинними захворюваннями та літнім людям варто дотримуватися у дієті персональних рекомендацій лікарів.

Сало може бути джерелом жирів, які мають входити до щоденного раціону. Однак доцільним є поєднання його у харчуванні з рослинними жирами. Також сумнівну користь сало принесе тим, хто перевищує денну норму споживання жирів і людям, що намагаються активно схуднути.

Популярні новини зараз

Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше

Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати

Податкова перевіряє українців за кордоном: що вже відомо

Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ

Показати ще

Обов'язково підпишись на наш канал у Viber, аби не пропустити найцікавіше

Нагадаємо, раніше стало відомо, чому українці люблять сало: історики навели вражаючі факти.

Як повідомляв портал "Знай.ua", так над салом ще ніхто не знущався - відомий супермаркет зганьбив символ України.

Також "Знай.ua" писав, що традиційні українські "ласощі" творять справжнє диво з організмом, 5 корисних властивостей сала.