Румунські вчені з Інституту біологічних досліджень змогли довести той факт, що експериментальні ліки, яке використовують для лікування хвороби Альцгеймера, можуть допомогти у процедурі уповільнення старіння. Так, в дослідах над мишами було продемонстровано їх позитивний вплив на роботу клітин мозку.
Про це стало відомо завдяки повідомленням низки румунських наукових видань, пише портал "Хвиля".
Також вчені виявили й "антивікові властивості. Препарати уповільнювали процес старіння у здорових мишей, блокуючи пошкодження клітин мозку, які зазвичай відбуваються з віком.
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців
Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Такі властивості виявилися, коли вчені досліджували механізми впливу CMS121 і J147 на організм гризунів. Виявилося, що вони націлюються на молекулярні шляхи, які асоційовані з довголіттям і старінням. Під час детальніших експериментів з'ясувалося, що обидва препарати позитивно впливають на мітохондрії: клітини мозку були захищені від молекулярних змін, які зазвичай відбуваються з віком.
"Важливо зазначити, що дисфункція мітохондрій у людини асоційована зі старінням і хворобою Альцгеймера, що дозволяє припустити схожий взаємозв'язок для людей", — поділилася автор дослідження Памела Махер.
Нагадаємо, все вирішить один ген: вчені зможуть вилікувати дітей з аутизмом, відкриття змінить життя тисяч сімей.
Як повідомляв Знай.uа вчені знайшли спосіб нейтралізувати викид вуглекислого газу.
Знай.uа писав, вчені показали нову гіпотезу "народження планети": фото.