Нова гра на основі віртуальної реальності допомогла пацієнтам, котрі страждають від хвороби Паркінсона, ходити та рухатися, не втрачаючи рівноваги.
Як пише Daily Mail, нова методика, яка розроблена дослідниками в Університеті штату Юта, відновила динаміку руху у 10 пацієнтів, які три рази в тиждень тренувалися по системі протягом шести тижнів.
Фахівці вважають, що такі повторювані дії, як ходьба, біг і заняття на біговій доріжки допомогли зберегти м'язову пам'ять і запобігти погіршення її стану.
"Основна перевага полягає в тому, що пацієнти можуть стикатися з безліччю перешкод і рельєфом місцевості, перебуваючи у безпечному середовищі і підтримувані за допомогою обладнання, наприклад страхувального троса", — пояснив К. Бо Форман, доктор філософії та директор основного відділення Motion Capture Core Університету штату Юта.
Сім'ї отримають більше грошей: як змінився розмір соцдопомоги
Українцям платитимуть подвійні пенсії: чиї гаманці стануть удвічі товщі
Навіщо переплачувати? Українцям підказали, як обрати найдешевший тариф для телефону з кнопками
Мобілізацію в Україні можуть скасувати: що пропонують натомість
Самі учасники експерименту позитивно відгукнулися про здобутий віртуальний досвід.
На пацієнтів надягали спеціальні окуляри, взуття та одяг з датчиками, а потім чіпляли страхувальне обладнання.
Деякі завдання здаються більш простими, ніж інші — наприклад, йти прямо по полю, або стрибати через камінь
Але величезна варіативність рельєфів змушує пацієнтів застосовувати різні навички, які можуть швидко стати важкими, якщо не неможливими, для людей з хворобою Паркінсона.
"Як тільки ми навчимося ходити, ми навчимося спритно перемикатися з ходьби на біг, з прямою прогулянки на діагональ вправо і назад. Ми можемо прискорюватися або сповільнюватися і рухатися вліво або вправо, вгору або вниз", — кажуть дослідники про свій метод.
Нагадаємо, що медики встановили, що переливання молодої крови пригнічує симптоми хвороби Паркінсона.
Як повідомляв портал "Знай.uа", бездротовий пристрій, имплантируемое в мозок людини, допоможе в лікуванні неврологічних розладів.
Також "Знай.uа" писав, що вчені розробили новий високотехнологічний метод з лікування хвороби Паркінсона.