Дослідники з Берлінського університету виявили механізм, який використовується організмом для захисту стовбурових клітин кишечнику від розвитку раку.
Відкриття вчених продемонструвало, що імунітет відіграє вирішальну ще одну важливу роль у підтримці здоров'я організму, пише журнал Nature.
Професор Андреас Діфенбах (Andreas Diefenbach) і його команда змогли довести на прикладі мишей, що клітини вродженої імунної системи здатні розпізнавати генотоксичні фактори навколишнього середовища, присутні в кишечнику.
До них відносяться деякі глюкозинолати — природні компоненти рослин, які зазвичай зустрічаються в багатьох сортах капусти.
Долари можна продавати? Що буде з курсом в Україні після приходу Трампа
Підлітки понівечили жінку і скинули її зі скелі: найстаршого злочинця стратили за допомогою тортур
Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Як тільки клітини вродженої імунної системи виявляють пошкоджують глюкозинолати, вони посилають інтерлейкін 22, свого роду клітинний месенджер.
Механізм дозволяє епітеліальним стволовим клітинам виявляти потенційні пошкодження ДНК на більш ранніх стадіях і швидше відновлювати їх.
Для імунолога ці дані є не лише доказом раніше невідомої регуляторної системи, яка використовується організмом для захисту від раку кишечника.
Це також свідчить про те, що імунна система виконує набагато більш складні функції, ніж простий механізм захисту від патогенів.
"Імунна система контролює як здоровий зростання, так і функціонування різних органів в організмі", — пояснює професор Дифенбах.
Вчені сподіваються провести більше научних досліджень для більш детального вивчення складних взаємодій між харчовими компонентами, кишковою флорою, стінкою кишечнику та імунної системою.
"Таким чином ми зможемо знайти ключ до того, чому так багато запальних розладів", — резюмує професор Дифенбах.
Нагадаємо, біологи розкрили таємницю хронічної втоми.
Як повідомляв портал "Знай.uа" дослідники з Монреальського університету (Канада) довели, що нічна робота збільшує ризик виникнення раку грудей у жінок.
Такой "Знай.uа" писав, чому ми прокидаємося раніше будильника.