Дослідники з Інституту вакцин та генної терапії Орегон Хелс розробили новий підхід у створенні вакцини від малярії.
Метод засновано на використанні цитомегаловірусної платформи, яка вже застосовується в розробці засобів профілактики ВІЛ і туберкульозу, повідомляє PLOS One.
Слід відзначати, що більшість вакцин призначені для того, щоб стимулювати організм виробляти антитіла, які будуть атакувати патогени. Нове щеплення використовує інший підхід: ослаблену форму вірусу герпесу — цитомегаловірус або CMV, який інфікує більшість людей, однак не викликають захворювання.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Перевірки від газовиків вийшли на новий рівень: українцям розповіли про документ, який треба підписати
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Провідний автор дослідження Клаус Фру (Klaus Früh) і його колеги вплітають крихітні шматочки патогена-мішені в CMV. Ті, хто отримують комплексну вакцину CMV, виробляють Т-клітини пам'яті, які можуть шукати і знищувати інфіковані клітини.
Дослідження показали, що такий підхід дозволяє вакцинованим приматам розвивати і підтримувати високий рівень імунітету через роки.
Вчені розробили дві різні версії вакцини від малярії на основі CMV з використанням чотирьох різних білків, виготовлених паразитом Plasmodium.
Вакцини затримали появу паразитів в крові 16 інфікованих і вакцинованих макак-резус, знищивши від 75 до 80 % паразитів у печінці.
В майбутньому дослідницька група планує провести оцінку 15 різних білків для вакцини. Вони також вивчать можливість комбінування вакцини на основі CMV з іншими експериментальними вакцинами чи існуючої вакциною RTS,S .
Нагадаємо, команда дослідників з Копенгагенського університету успішно протестувала вакцину проти малярії.
Як повідомляв портал "Знай.uа", вчені створили нову єдину вакцину від сибірської виразки і легеневої чуми.
Також "Знай.uа" писав, що американські вчені розробили новий метод боротьби з золотистими стафілококами.