Вчені з Університетського коледжу Лондона на прикладі масштабної вибірки показали, що генетичні варіанти чотирьох генів через NMDA-рецептор здатні викликати симптоми шизофренії. Передає Хвиля.
Відомо, що у дослідженні взяло участі 9 тисяч осіб — їх генетичний матеріал допоміг визначити механізм появи симптомів шизофренії.
Отметим, NMDA-рецептор — гетеротетрамер, тобто білок четвертинної структури. Він являє собою ионотропный рецептор глутамату.
Як показали попередні дослідження, симптоми шизофренії можуть початися через препаратів, що блокують NMDA-рецептор, або антитіл, які його атакують.
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Професор Девід Кертіс (David Curtis) з Університетського коледжу Лондона вважає, що повинні існувати генетичні варіанти, які тим чи іншим чином знижують активність NMDA-рецептора і підвищують ризик розвитку шизофренії.
Генетики вивчили послідовність ДНК більше чотирьох тисяч осіб із шизофренією й п'яти тисяч психічно здорових людей. Автори зосередилися на чотирьох генах. Три з них кодують NMDA-рецептор — GRIN1, GRIN2A і GRIN2B, — а один (FYN) кодує білок Fyn, який контролює роботу рецептора.
Спочатку вчені виділили варіанти, які могли б порушити роботу генів або вплинути на послідовність амінокислот таким чином, що білки переставали б нормально функціонувати.
Після чого порівняли генетичні варіанти пацієнтів з шизофренією і людей з контрольної групи, вдалося помітити, що «помилкові» варіанти зустрічаються частіше у носіїв захворювання.
Масштабні дослідження також підтвердили гіпотезу про те, що рідкісні генетичні варіанти, які призводять до некоректної роботи NMDA-рецептора, збільшують ризик розвитку шизофренії у 0,5% випадків.
У планах дослідників розглянути послідовності генів 30 тисяч людей, які страждають від шизофренії. Крім того, вони мають намір вивчити ефект знайдених генетичних варіантів на моделі нервових клітин в культурі.
Нагадаємо, як шизофренія прийшла в психіатрію.
Як повідомляв портал "Знай.иа", вчені виявили дивовижну взаємозв'язок між шизофренією і вірусом Епштейном-Барром — різновидом герпесу.
"Знай.иа" писав, дівчина з шизофренією малює галюцинації, роботи пробирають до кісток.