Вчені виявили дивовижний взаємозв'язок між шизофренією та вірусом Епштейном-Барром — різновидом герпесу.
Медичні фахівці з госпіталю Джона Хопкінса встановили, що вірус, що провокує мононуклеоз або залізисту лихоманку, може відігравати певну роль у розвитку психіатричних розладів, повідомляє журнал Schizophrenia Bulletin.
Команда вчених вивчила зразки антитіл 743 учасників, з яких 432 мали шизофренію, інші учасники входили до контрольної групи. Близько 55 % добровольців були чоловіками.
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Мікробіологи порівняли рівні антитіл до вірусу Епштейна-Барра в учасників із шизофренією з рівнями антитіл у контрольній групі.
Як виявилося, концетрація антитіл у людей з шизофренією була в 1,7-2,3 рази вище, ніж у контрольній групі.
Що цікаво, у добровольців з групи шизофренії не спостерігалося високого рівня антитіл до інших типів інфекцій: вітрянка (або вітряна віспа) або простий герпес 1-го типу, який передається головним чином через поцілунки.
Проте дослідники виявили, що у людей з високим генетичним ризиком шизофренії і високим вмістом антитіл вірусу Епштейна-Барра підвищується ймовірність розвитку шизофренії у вісім разів.
Слід зазначити, що дослідження не було спрямоване на встановлення причинно-наслідкових зв'язків, але вчені вважають, що профілактика інфекцій вірусу Епштейна-Барра може виявитися корисною у контексті ризику шизофренії.
Як повідомляв портал "Знай.uа" колір ваших очей може відбитися на настрої в зимовий час.
Також "Знай.uа" писав, що електростимуляція певної області мозку допомагає в лікуванні депресії.