Вчені розробили додаток, який вміє передбачати суїцидальні настрої.
Зокрема, дослідники Університету штату Іллінойс вже тестують програму, яка використовує штучний інтелект для прогнозування епізодів депресії або аутоагресії, повідомляє журнал Medical Xpress.
У дослідженні Стенфордського університету взяли участь близько 200 підлітків, включаючи дітей, схильних до ризику депресії з-за знущань, сімейних обставин або інших життєвих стресів.
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня
Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Пенсіонери також отримають свою "тисячу" на карту: кому адресовано надбавку
Дослідники комбінують ці відповіді з пасивними даними зі смартфона, у тому числі з даними про те, наскільки активні або малорухливі діти, щоб визначити будь-які зміни, які можуть бути пов'язані з майбутньою депресією.
Використання смартфонів в якості детекторів психічних захворювань потребує інформованої згоди користувачів на установку програми, "і вони можуть відкликати дозвіл у будь-який час".
Якщо смартфони навчаться в точності передбачати настрої, то кінцевою метою їх використання для надання допомоги в режимі реального часу, можливо, за допомогою автоматичних текстових повідомлень і посилань на лінії допомоги або цифрових сповіщень для батьків, лікарів або служб швидкого реагування.
В минулому році, після самогубства у прямому ефірі, Facebook навчив свої системи штучного інтелекту позначати певні слова чи фрази в онлайнових повідомленнях, які можуть вказувати на потенційний суїцид. Коментарі друзів, які виражають заклопотаність з приводу благополуччя користувача, є частиною цього рівняння.
Нагадаємо, колір ваших очей може відбитися на настрої в зимовий час.
Як повідомляв портал "Знай.uа" психологи Університету Індіани провели масштабне дослідження і встановили, що терапевтичні програми в інтернеті ефективно пригнічують депресію.
Також "Знай.uа" писав, що електростимуляція певної області мозку допомагає в лікуванні депресії.