Медики визначили механізм збоїв, який відбувається ву роботі нейронів при рідкісному захворюванні — хворобі Гентінгтона.
Відмінною рисою цього нейродегенератівного розладу вважається прогресуюча смерть нервових клітин у мозку, повідомляє Medical Xpress.
"Нейротоз — процес, який досі не визнано або не описаний і може грати дуже важливу роль у нормальному розвитку мозку, старінні та нейродегенеративних захворюваннях", заявив старший автор дослідження Роберт Фрідлендер (Robert Friedlander).
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня
Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень
Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї
У рамках експериментів медики виявили, що коли білки в мітохондріях на кінцях нейритов (довгий циліндричний відросток нервової клітини) пошкоджуються, то нові білки приходять не так швидко, щоб їх замінити.
Потім дослідники хотіли зрозуміти, яку роль нейротоз грає в нейродегенеративних захворюваннях.
Для перевірки своїх здогадів команда Фрідландера використовувала генетично модифікованих мишей, які мали мутантную версію людського білка. У цих мишей проявляються симптоми захворювання, включаючи прискорену нейронну смерть.
"Цілком ймовірно, що нейротоз зазвичай не призводить до загибелі клітин, але при нейродегенеративних захворюваннях спостерігається більш високий рівень стресу на і без того вразливих кінцях нейритов, що може призвести до загибелі клітин", — вважає доктор Фрідландер.
У майбутньому медики сподіваються навчитися зберегти мітохондрії, щоб перешкоджати розвитку нейродегенеративних захворювань.
Як повідомляв портал "Знай.uа" дослідники з Національного центру наукових досліджень продемонстрували нову причину регулярних головних болів.
Також "Знай.uа" писав, що потрібно знати про нейронах.