Буллінг призводить до структурних змін в мозку постраждалих.
До такого висновку прийшла команда вчених з Королівського коледжу Лондона після того, як виявила можливий механізм, який показує, як знущання можуть вплинути на структуру мозку підлітка, повідомляє Medical Xpress.
Учасники дослідження у віці 14, 16 і 19 років також повинні були заповнити анкети про те, чи піддавалися вони знущанням і в якій мірі.
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
В Україні змінюють "заморожені" тарифи: які послуги подорожчали більше за інші, є і 60% росту
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві
Результати дослідження показали фізичні структурні відмінності в мозку підлітків, які регулярно піддаються віктимізації. За словами медиків, такі зміни можуть привеси до психічних захворювань.
З усіх опитаних буллингу піддавалися 36 682 підлітків. Дані цих учасників були зіставлені з даними інших підлітків, які зазнали менше хронічного/важкого знущанню.
Зміни в обсязі мозку, рівні депресії, тривоги і гіперактивності, які можуть виникати в підлітковому віці, також враховувалися
Наступні висновки підтверджують, що знущання призводить до зменшення обсягу ділянки мозку — путамени. Було встановлено, що ці зміни частково пояснюють взаємозв'язок між високою віктимізацією з боку однолітків і більш високим рівнем загальної тривоги у віці 19 років.
Психологи рекомендують докласти всіляких зусиль, щоб обмежити знущання до того, як вони стануть серйозною проблемою, яка може призвести до змін в мозку підлітків і розвитку психічних розладів.
Нагадаємо, топ-7 ознак, що ваша дитина — задирака.
Як повідомляв портал "Знай.uа", агресивна поведінка дітей може бути пов'язано з короткими списами певних мозкових хвиль.
Також "Знай.uа" писав, що американські медики встановили витоки виникнення синдрому Туретта.