Нестача і надлишок сну підвищують ймовірність виникнення серцево-судинних проблем і передчасної смерті.
Міжнародна група дослідників з Канади і Китаю вивчила звички сну понад 116 000 чоловік у віці від 35 до 70 років, які брали участь у науковій роботі "Перспективна міська епідеміологія у сільській місцевості", повідомляє European Heart Journal.
У цілому за восьмирічний наступний період дослідження померло 4381 людина, а ще 4365 перенесли серцевий напад або інсульт.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Українцям дозволили не сплачувати за комунальні послуги: коли рахунки можна "заморозити"
Надіються всі, але мало хто відчує: чого чекати від індексації пенсій у 2025 році
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Аналіз, проведений медиками, показав, що люди, які регулярно сплять більше рекомендованих 6-8 годин на добу, мають високий шанс передчасно померти або заробити серцево-судинні захворювання.
Зокрема, ризик передчасної смерті або серцево-судинних захворювань був на 5 % вище у людей, які спали 8-9 годин.
Для порівняння, у тих, хто спав 9-10 годин, вірогідність смерті або розвитку захворювань серця і кровоносних судин була на 17 % вищою. Аналогічним чином, ймовірність передчасної смерті або розвитку серцево-судинних захворювань у людей, які регулярно сплять більше 10 годин поспіль, була на 41 % вище.
Крім того, дослідження показало, що ризик отримання згаданих вище результатів на 9 % вище серед тих, хто спав менше 6 годин. Однак автори попереджають, що це збільшення не було статистично значущим.
Слід зазначити, що позбавлення сну також підвищує ризик виникнення різних хронічних захворювань: діабету, ожиріння і депресії.
Нагадаємо, скільки годин в день діти повинні спати.
Як повідомляв портал "Знай.uа", дітки, які проводять більшу частину дня на животі, сплять міцніше.
Також "Знай.uа" писав, ранні пробудження оздоровлюють і роблять людей щасливішими.