Дослідники з Медичної школи Університету Меріленду в Балтіморі виявили нейронний зв'язок, який призводить не лише до формування залежності, але і депресії.
Зокрема, медики зареєстрували інтенсивні сигнали, що посилаються між гіпокампом і прилеглим ядром — двома областями мозку, які складають частину системи винагороди, повідомляє The Medical News Today.
"Ми підозрювали, що при депресії можуть відбуватися порушення зв'язку між цими двома областями. Ослаблення сигналів пояснює порушення в роботі системи винагороди, що викликають симптом ангендонії (втрата задоволення від приємної діяльності) у пацієнтів з депресією", — заявляє професор Скотт Томпсон (Scott Thompson).
Десятки тисяч українців залишилися без "броні" від мобілізації: за які порушення призиватимуть
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
В рамках експерименту дослідники вивчали принцип роботи мозкової структури мишей, яка відіграє вирішальну роль у мотивації. Також вчені мали намір змінити її.
Команда вводила у нейрони світлочутливі білки. За допомогою цього методу дослідники сподівалися або заблокувати, або збільшити сигнали між гіпокампом і ядром.
У мишей, які отримували світлочутливий білок, дослідники закріпили позитивні асоціації зі світлом, спрямованих на них близько 4 секунд в одному конкретному місці. Методика посилила роботу сигналів між двома областями і збільшила сигнали, що передаються між ними.
Через день дослідники повернули мишей у місця, де вони отримали позитивні асоціації, а потім знову виставили на світло. Однак на цей раз метою було зменшити передачу сигналів між гіпокампом і ядром.
Після того, як відключили зв'язок, миші перестали користуватися місцем, в якому отримували винагороду.
Потім дослідники випробували свою методику на симптомах депресії, сподіваючись збільшити активність відповідних ділянок мозку у депресивних мишей, але на цей раз експеримент не вдався.
Медики вважають, що їх відкриття наближає нас до відповіді, що не так відбувається в мозку людини під час депресії.
Нагадаємо, електростимуляція певної області мозку допомагає в лікуванні депресії.
Як повідомляв портал "Знай.uа", всього чотири зміни в генах можуть збільшити ризик виникнення суїцидальних нахилів у людей.
Також "Знай.uа" писав, як взаємопов'язані депресія і ожиріння.