Випадання волос зачіпає значну частину населення землі, особливо чоловіків.
Група дослідників з Медичної школи Перельмана в Університеті Пенсільванії в Філадельфії зробила новий підхід для вирішення цієї проблеми, пише журнал Cell Reports.


"Нам відомо, що WNT має вирішальне значення для розвитку волосяних фолікулів, а їх блокування призводить до облисіння; включення навпаки стимулює утворення більшої кількості волосся", — заявляє доктор Сара Міллар (Sarah E. Millar).
Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги
Торкнеться всіх, хто має свою квартиру чи будинок: українців почали викликати до податкової – з чим це пов'язано
Пенсіонерам змінюють умови виплат: що треба знати
Водії масово отримують штрафи після спілкування з патрульними: за що карають навіть без порушень
Команда також зацікавилася білком під назвою Dickkopf 2 (DKK2), який відноситься до сімейства природних інгібіторів, також грають значну роль в ембріональному розвитку. Справа в тому, що DKK2 блокує шлях WNT.
Команда вивчила шкіру на стопах у мишей, яка аналогічна шкірі на людському зап'ясті. В ній спостерігалися високі рівні експресії DKK2. Дослідники також виявили, що якщо видалити гени, відповідальні за виробництво DKK2, волосся починає рости на зразку шкіри.
В іншому експерименті команда вирішила обстежити шкіру на стопі кроликів, так як у них там зазвичай ростуть волосся. Як і очікувалося, в шарах кореневої тканини кролика було значно менше рівнів DKK2 порівняно з тканинами миші.
Попереднє дослідження виявило зв'язок між геном DKK2 і облисінням у чоловіків і жінок. Розуміння молекулярної основи цих взаємозв'язків допоможе у формуванні методів лікування випадіння волосся у майбутньому.
Нагадаємо, британські вчені запропонували об'єднану методику з діагностики та видалення пухлин в легенях.
Як повідомляв портал "Знай.uа" британські вчені подарували нову надію людям з агресивним типом раку молочної залози.
Також "Знай.uа" писав, що чим більший мозок, тим вище вірогідність розвитку у нього злоякісної пухлини — гліоми.