Медики розробили медичний сканер, який дозволяє швидко отримати тривимірне зображення всього тіла людини.
Інноваційний пристрій Explorer складається з двох сканерів, завдяки яким машина виробляє 3D-візуалізацію. Винахід допомагає діагностувати хвороби, відслідковувати поширення раку або інфекцій, а також розробляти нові ліки, повідомляє The Engineer.
Explorer використовує спеціальне випромінювання і багато в чому його принцип роботи влаштований на поєднання методів позитроно-емісійной томографії та комп'ютерної томографії. Однако ці машини можуть відображати тільки певні частини тіла й мають шкідливе опромінення.
Якість отриманих зображень на пристрої неймовірно висока. Сам же процес займає від 20 до 30 секунд, що в 40 швидше, ніж всі сучасні методи сканування. Крім того, випромінювання Explorer разів слабкіше, ніж ПЕТ-сканування.
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
"Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку
Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень
"Компроміс між якістю зображення, часом сканування і споживаної дозою опромінення буде відрізнятися в залежності від цілі, але у всіх випадках сканування відбувається набагато швидше", — заявляє один з винахідників професор Саймон Черрі (Simon Cherry).
Винахідники стверджують, що сканера можна знайти безліч застосувань у медицині. Наприклад, медики зможуть виявляти осередки пухлин набагато швидше.
Професора Саймон Черрі і Ремсі Бадаві (Ramsey Badaw) з Каліфорнійського університету Девіс витратили мільйони доларів і більше десяти років на створення Explorer.
Вчені планують перенести перший сканер в Сакраменто і почати використовувати його в лікуванні з червня 2019 року.
Нагадаємо, британські вчені запропонували об'єднану методику з діагностики та видалення пухлин в легенях.
Як повідомляв портал "Знай.ua", контактні лінзи з шипами допоможуть у лікуванні рідкісних очних захворювань.
Також "Знай.uа" писав, до 2050 року близько половини населення Землі буде страждати від короткозорості.