Нове дослідження, проведене Бирмингемским університетом, показало, що сім з восьми випадків операції по видаленню мигдалин проводяться без необхідності.
Вчені з Інституту прикладних досліджень в галузі охорони здоров'я проаналізували електронні медичні записи понад 1,6 мільйона дітей у період між 2005 і 2016 роками, повідомляє Science Daily.
Більше того, лікарі встановили, що багато дітей, які можуть отримати вигоду з видалення мигдалини, не піддаються хірургічної операції. Вони виявили, що з 15 764 дітей, у яких спостерігалися посилені болі в горлі, які допускали тонзилектомiю, тільки 2,144 (13,6%) фактично пройшли її.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Пенсіонери ВПО можуть отримати солідну надбавку: що для цього потрібно
"Тисяча Зеленського": як батькам отримати гроші за своїх дітей
Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Дослідники виявили, що серед дітей, які пройшли тонзилектомiю, лише 12,4% потерпали від проблем з горлом.
Дослідження показують, що цього недостатньо для виправдання хірургічної операції, тому що біль у горлі, як правило, проходить у будь-якому випадку.
Медики вважають, що операція по видаленню мигдалин часом може тільки нашкодити. І навіть у важких випадках лише в одиниць будуть видалені згодом гланди. Дослідники стверджують, що необхідно перемотреть наше ставлення до тонзилектомiї.
Як повідомляв портал "Знай.uа" вчені виявили вирішальну роль метаболізму в появі "голодної" злості.
Також "Знай.uа" писав, що американські медики встановили витоки виникнення синдрому Туретта.