Дослідники виявили ген, який може бути пов'язаний з розвитком шизофренії і розладами аутистичного спектру (РАС).
Зокрема, науковці з Університету Еморі та Китайської академії наук створили мишей, які частково позбавлені гена MIR-137 і використовували їх для визначення потенційного лікування РАС, повідомляє Nature Neuroscience.
Вчені змогли поліпшити мозкові функції мишей за допомогою папаверину, що блокує фермент Pde10а, рівень якого підвищений у виведених гризунів.
Всіх чоловіків змусять встановити "Резерв+": які зміни чекають мобілізацію
Гороскоп на тиждень 25 листопада – 1 грудня для всіх знаків Зодіаку: Львів обдурять, Овни витратить сили, а Водолії мають слухати себе
Дають лише 3 дні: в Україні змінилися правила повісток поштою, що це змінює для чоловіків
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
Попередні дослідження людей з генетичними делецiями (перебудова ДНК, при якій втрачається ділянка хромосом) показують, що втрата MIR-137 пов'язана з розумовою інвалідністю і РАС. Високі рівні гена навпаки провокують розвиток шизофренії.
Відсутність MIR-137 призводить до ранньої смерті гризунів. Інші "відключення" генів мiкроРНК не надали таких постнатальних ефектів. Проте вчені хотіли вивчити тварин, у яких була одна неушкоджена копія, яка призводить до РАС у людей.
Лікування мутантних мишей папаверином поліпшило їх здатність вивчати лабіринти, хоча воно не відновило їх працездатність порівняно з контрольними мишами. Крім того, лікування папаверином поліпшило взаємодія гризунів з родичами.
"Людей з частковою нестачею гена MIR-137 гіпотетично можна вилікувати інгібіторами Pde10a", — заявив один з провідних дослідників Пенг Дзін (Peng Jin) з Університету Еморі.
Нагадаємо, японські вчені вперше виявили три підтипи депресії.
Як повідомляв портал "Знай.uа" гаряча ванна допомагає вилікувати депресію.
Також "Знай.uа" писав, що медики збираються використовувати кетамін в експериментальному лікування від депресії.