У жінок-жайворонків рідше розвивається рак молочної залози.
До такого висновку прийшли дослідники з Брістольського університету після аналізу даних 400 000 осіб, повідомляє Daily Mail.
Виявилося, що у "жайворонків" ймовірність розвитку раку грудей на 48 % нижче, ніж у "сов". Більше того, жінки, які спали довше рекомендованих семи-восьми годин на добу збільшують ймовірність виникнення онкології молочних залоз на 20 % за кожні зайві 60 хвилин сну.
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги
Зміни в правилах обміну валюти: заначка може перетворитися на розчарування
"Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації
Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Медики вважають, що нічний хронотип життя негативно впливає на тіло жінок, підтверджуючи попередні дослідження, згідно з яким працівники пізньої зміни і люди, що піддаються впливу штучного світла в темні години, частіше хворіють на рак грудей.
"Ми хотіли б продовжити роботу по дослідженню механізмів, що лежать в основі отриманих результатів, оскільки висновки роботи ґрунтуються на питаннях, пов'язаних з ранковим або вечірнім кращим способом життя, а не фактичним поведінкою опитаних", — заявила глава дослідження Ребека Річмонд (Rebecca Richmond).
"Не легко змінити звички сну, на відміну від інших факторів ризику, оскільки вони часто є невід'ємною частиною роботи, виховання чи інших станів здоров'я", — заявила доктор Емма Пеннери (Emma Pennery) з благодійної організації "Рак молочної залози".
Як повідомляв портал "Знай.uа" довжина пальців вказує на сексуальну орієнтацію.
Також "Знай.uа" писав, медики винайшли "розумні наклейки", які моніторять показники здоров'я і ймовірність виникнення різних захворювань.